تقویت لیسنینگ انگلیسی

در این مجموعه مقالات و آموزش ها قصد داریم راه حل هایی برای تقویت مهارت لیسنینگ در زبان انگلیسی معرفی کنیم.قبل از اینکه سراغ آموزش و تمرین های لیسنینگ بریم، چند نکته برای تقویت مهارت شنیداری میگیم که دونستنش بیش از هرچیز دیگه یی لازم و حیاتی است و ندونستنش ممکن است شما تا سال ها درگیر خود کند.

برای تقویت لیسنینگ انگلیسی تلاش نکنید! تمرکز کنید

مشکلی که موقع گوش دادن به تمارین و آزمون های لیسنینگ با آن مواجه میشوید حواس پرتی و عدم تمرکز روی صدای درحال صحبت است. این مشکل نه تنها در تمارین و آزمون هایی مثل آیلتس و تافل مطرح هستند، بلکه ممکن است در روزمره ی شما در خارج از ایران با آن مواجه شوید.برای حل این مشکل بهترین راه زیاد گوش کردن مطالب است زیرا منجر میشود که ذهن بتواند بدون درگیر کردن زیاد خود مطالب را پیشبینی کند و یا حتی بین مطالب از دست رفته یک پل ایجاد کند و با مقدار کم تری تمرکز از پس چالش های لیسنینگ بر بیاید.در ادامه چند مقاله مناسب وجود دارد که میتونید با حداکثر نیم ساعت وقت گذاشتن آن ها را مطالعه کرده و در آخر با روزی 10 الی 20 دقیقه مهارت شنیداری خودتان را تقویت کنید.

تقویت لیسنینگ انگلیسی توسط لحجه های متفاوت

از اولین مشکلاتی که شما با آن در کشور های انگلیسی زبان مواجه میشوید لحجه های غلیظ و متفاوت است.ممکن است در برخورد با افرادی که از استرالیا یا انگلستان می آیند کمی شکه شوید و فکر کنید یه کلمه هم از صحبت های آن ها را درک نمیکنید.علت اصلی آن توجه بیش از حد شما به لحجه ی آمریکایی (American accent) است.سعی کنید موقع انتخاب فیلم و تمرین های لیسنینگ انگلیسی حتما لحجه های انگلیسی و استرالیایی را مورد توجه قرار بدهید.بدین منظور ما در مقالات بعدی چند مرجه و منبع مناسب بهتون پیشنهاد داده ایم که مطالعه ی آن خالی از لطف نیست.

موسیقی و فیلم، بهترین راه های تقویت مهارت شنیداری

شاید بتوان گفت که فیلم و موسیقی تنها پل ارتباطی بین ما و انگلیسی زبانان بومی(Native) هست . هم از نظر اصطلاحات انگلیسی و هم نوع بیان منظور و قواعد مورد نیاز برای گفتن یک جمله.همچنین شما با گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم خودتان را در زبان انگلیسی غرق میکنید.این قوطه ور شدن در لیسنینگ و تمامی مهارت های دیگر شما تاثیر دارند.در همین مجموعه آموزش ها و مقالات درباره ی نجوه ی افزایش مهارت لیسنینگ انگلیسی با موسیقی و فیلم چند مقاله موجود است.خوندنش از شما بیش از یک ساعت وقت نمیگیره.

لیسنینگ برای آزمون های بین الملل یا برای زندگی روزمره؟

سوالی که من از بیشتر زبان آموزان شنیدم این هست که بهتر است وقتمان را صرف آزمون های بین الملل کنیم یا مهارت های خودمان را برای زندگی روزمره تقویت کنیم.بزارید این طور بگیم، بستگی زیادی داره به هدف شما و سن شما.برای افرادی که در سنین پایین شروع میکنند به خواندن زبان انگلیسی، توصیه ی ما تقویت لیسنینگ انگلیسی بر اساس نیاز روزمره است ولی برای افرادی که هدف آن ها فعالیت های آکادمیک در خارج از ایران و یا مهاجرت است و یا به دنبال یک سطح قابل قبول از مهار های چهارگانه و به خصوص مهارت شنیداری هستند، توصیه میکنیم که تمرکز خود را بر روی تافل یا آیتلس بگذارید.

به عنوان نتیجه گیری بهتون تداوم و افزایش میزان ورودی انگلیسی به مغز و ذهنتان را پیشنهاد میدم(به خصوص از طریق خواندن و شنیدن).در آخر اگر خواستید، ما در مجموعه ی en45 بر روی مهارت شنیداری و تقویت لیسنینگ انگلیسی مطالب خوبی رو در قالب تمرین و دوره برای شما فراهم کرده ایم.امتحان آن کاملا رایگان است و در ضمن میتونید از همه ی لحجه های استاندارد آزمون های تافل و آیلتس هم استفاده کنید.همچنین ما بیش از 2000 دقیقه فیلم و موسیقی همراه بازیر نویسی به عنوان کمک آموزشی فراهم کرده ایم.

تقویت لیسنینگ آیلتس و تافل،کدام یک ارزش تلاش کردن دارد؟

تقویت لیسنینگ آیلتس و تافل،کدام یک ارزش تلاش کردن دارد؟

این بخش برای تقویت لیسنینگ آیلتس وتافل به طور کلی آزمون های بین الملل و همچنین به مقایسه آیلتس و تافل نیز پرداخته ایم.اگر دو به شک هستید با ما همراه باشید.

10 Mar
مشاهده مقاله
راه های تقویت لیسنینگ انگلیسی همراه با تمرین و پاسخنامه

راه های تقویت لیسنینگ انگلیسی همراه با تمرین و پاسخنامه

در این مقاله سعی کرده ایم چالش های اصلی برای تقویت لیسنینگ انگلیسی را بیان کنیم و بهترین و سریع ترین راه برای تقویت لینسنیگ و افزایش سرعت درک مطلب را پیشنهاد بدهیم.آموزش لیسنینگ انگلیسی همراه با TED و پادکست

2 Mar
مشاهده مقاله
تمرین جهت تقویت لیسنینگ آیلتس تکنیک های ضروری لیسنینگ آیلتس

تمرین جهت تقویت لیسنینگ آیلتس تکنیک های ضروری لیسنینگ آیلتس

این مقاله شامل تمرین های استاندارد و بین الملل برای تقویت لیسنینگ آیلتس وآمادگی برای این آزمون است.شامل سه آزمون 5 7 11 از مجموعه Cambridge IELTS است.

23 Mar
مشاهده مقاله
ده نکته کلیدی تقویت لیسنینگ انگلیسی

ده نکته کلیدی تقویت لیسنینگ انگلیسی

آشنایی با 10 نکته کاربردی برای تقویت لیسنینگ انگلیسی که یکی از چالش برانگیز ترین مهارت ها برای آموزش زبان انگلیسی است.لیسنینگ را یکبار برای همیشه یاد بگیر.

28 Aug
مشاهده مقاله
نمره 7 لیسنینگ آزمون آیلتس زبان انگلیسی

نمره 7 لیسنینگ آزمون آیلتس زبان انگلیسی

لیسنینگ انگلیسی از مهمترین مهارت‌ها برای زبان آموزان در آزمون آیلتس می‌باشد که می‌تونن تو این قسمت یه قدم دیگه به نمره 7 نزدیک بشن.

26 Oct
مشاهده مقاله
تقویت لیسنینگ انگلیسی و موسیقی

تقویت لیسنینگ انگلیسی و موسیقی

چرا انگلیسی را با موسیقی یاد بگیریم؟ زیرا نتیجه بخش و سرگرم کننده است.در اینجا به بهترین روش تقویت لیسنینگ انگلیسی با موسیقی میپردازیم.

2 Oct
مشاهده مقاله
گوش کردن صحیح در لیسنینگ انگلیسی

گوش کردن صحیح در لیسنینگ انگلیسی

در اینجا چند نکته برای لیسنینگ بهتر انگلیسی وجود دارد.به سحنانی گوش کنید که واضح نیستند به سخنان واضح کمتر گوش کنید برای ارتقا بیشتر روی آن ها تمرکز کنید.

6 Oct
مشاهده مقاله
  عدم تمرکز در تقویت لیسنینگ انگلیسی

عدم تمرکز در تقویت لیسنینگ انگلیسی

گوش دادن و لیسنینگ متمرکز انگلیسی یک استراتژی است که زبان آموزان را راهنمایی می کند تا مهارت های زبان خود را تقویت کنند ونکات کلیدی را شناسایی کنند.

6 Oct
مشاهده مقاله