TEEN YEARS

TEEN YEARS

 

 

 

سالهای نوجوانی فرزندان یک خانواده از سخت ترین دوران برای والدین به شمار می رود و آن ها با چالش های زیادی روبه رو می شوند. نوجوانان در این سنین با تغییر شدید سلایق خود مواجه می شوند و دنیای اطراف خود را بسیار پیچیده می بیند، آن ها فکر می کنند که در این دنیا کسی آن ها را درک نمی کند به خصوص اینکه پدر و مادرشان اصلا آن ها نمی بینند! بنابر این آن ها ممکن است که احساس عصبانیت و تنهایی کنند و در مواجه با مسائلی مانند هویت خود و ارتباطشان با دوستانشان و یا جنس مخالف گیج شوند.

والدین ممکن است از این که می بیند فرزندشان به قوانین آن ها احترام نمیگذارد و حرف شنوی ندارد عصبانی و ناراحت شوند. روشهایی که در سالیان پیش برروی نوجوانان تاثیرگذار بود ممکن است که در سالهای اخیر تاثیر خود را از دست داده باشند. همچنین والدین ممکن است نسبت به انتخابات فرزندشان احساس ترس کنند و هیچ راه حلی به ذهنشان نرسد. به طور کلی معمولا در این سال ها تنش و درگیری در بین اعضای خانواده به حداکثر خود می رسد. این اختلاف ها شامل موارد زیر می باشند:

- نحوه انتخاب دوستان

- مقایسه مدت زمانی که آن ها با دوستان خود می گذرانند و زمانی که با خانواده هستند.

- عملکرد در مدرسه

- نحوه رانندگی و جریمه ها آن ها

- ارتباط آن ها با جنس مخالف خود

- نحوه پوشش، مدل مو و آرایش آن ها

- رفتارهای مخرب مانند کشیدن سیگار، استفاده از نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر

این ها تقریبا تمامی مشکلاتی هستند که باعث نگرانی خانواده ها در این سنین میشود. اما خانواده ها عموما در کمک کردن به نوجوانان خود برای عبور از این مرحله و تبدیل به آدمی مستقل و بالغ موفق هستند. هرچند بعضی اوقات خانواده ها به کمک روانشانسان و افراد متخصص احتیاج پیدا می کند که در این صورت بهتراست که از مشورت متخصصان بی بهره نمانند.

سال های نوجوانی:  Teen Years

پیچیده: Complicated

هویت: Identinty

عصبانی: Frustrated

اخیر: Recent

راه حل: Solution

تنش: Tension

مخرب: Desructive

مواد مخدر: Drugs

نگرانی: Concern

مستقل: Independent

بالغ: Adult


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.com

 دیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.