NARRATIVE WRITING

NARRATIVE WRITING

  

 

 

Narrative writing به معنای نوشتن یک روایت است. برای نوشتن یک مقاله روایتگر شما باید داستانی( معمولا داستانی که برای شما اتفاق افتاده است) را به نحوی بیان کنید که مخاطب از آن درس بگیرد و یا نسبت به آن بینش پیدا کند.

کلمه Narrative با کلمه داستان مرتبط است که این داستان می تواند تخیلی و یا واقعی باشد.  بعضی اوقات روایتگر وجود دارد که یک شخصیت و یا مجموعه ای از شخصیتهایی است که داستان را نقل می کنند. شما همیشه در حال روایت داستان زندگی خود هستید، برای مثال اتفاقی در کلاس درس می افتد سپس به اتاق ناهار مدرسه می روید و اتفاقات را برای دیگران روایت می کنید.

1) اگر از شما خواسته شده که این نوع انشا را بنویسید، داستان و یا لحظه ای را توصیف کنید که برای شما ارزش زیادی دارد و اگر آن را به طور هیجان انگیزی تعریف کنید در نمره شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

2) مطمئن شوید که داستان شما حاوی نکته ای باشد و بیان کنید که از این تجربه در زندگیتان چه درسی گرفته اید.

 انشاهای روایتی( Narrative essays) عالی آنهایی هستند که طوری محیط را در ذهن خواننده تصویرسازی کنند که خواننده خود را در محیط به آسانی تصور کند. از توصیفات واضح و آسان استفاده کنید طوری که خواننده با شما احساس یکسانی را تجربه کند. برای مثال:

.It was a nice day-

         VS

.The sun was shining and a slight breeze blew across my face-

در زیر قسمتی از یک نمونه Narrative essay برای شما قرار داده شده است. علاوه بر آنکه به نحوه توصیف داستان  3 کوهنورد توجه می کنید به قیدهای استفاده شده در متن که پررنگ شده اند نیز دقت کنید. استفاده از این گونه قید ها در writing ضروری است و نمره شما را افزایش می دهد.

Several years ago on a mid-September day, British climbers Rachel Kelsey and a partner were climbing high in the Swiss Alps with great confidence

They were both relatively experienced climbers, and when they left their base, the weather was good. They easily reached the summit, but as they started the climb down an electric storm suddenly struck the mountain. Snow began to fall heavily, making it extremely difficult to see where they could put their hands and feet on the rock safely. After several frightening minutes, they found a narrow edge and climbed on to it gratefully. Hoping desperately the snow would stop and they could continue their descent.

However, the snow did not stop and the temperature dangerously dropped to -10 centigrade. ‘We had to stay awake,’ said Rachel,’ because it was so cold that we would undoubtedly have died. So we told stories and rubbed our fingers and toes to keep them warm. 


 

آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.