فواید کتاب خواندن (بخش سوم)

 

 

 

دوستان و همراهان گرامی ادامه مقاله با موض " فوید خواندن کتاب " را در این مقاله با هم می خوانیم.

 

آرامش

علاوه بر اینکه یک کتاب خوب به انسان آرامش می دهد، شما همچنین می توانید طیف وسیعی از آرامش درونی را با کتابی که می خوانید بدست بیاورید. در حالی که خواندن کتابهایی با محتوای روحانی می تواند فشار خون شما را کاهش دهد و به شما آرامش دهد، کتابهای توسعه شخصی نیز می توانند به خواننده در بهبود اختلالات روحی یا بیماری های روانی خفیف کمک کنند.

فعالیت رایگان

بعضی از ما ممکن است علاقه داشته باشیم که کتاب بخریم و کتاب ها را جمع  کنیم، اما این بسیار پر هزینه است. اگر بودجه شما محدود است، می توانید به کتابخانه های محلی بروید یا کتابهای خود را با دوستان خود تبادل کنید. شما همچنین می توانید برخی از کتاب ها را با فرمت  PDF در اینترنت پیدا کنید. همچنین تعدادی از منابع موجود برای دانلود کتاب رایگان آنلاین وجود دارد.

شانس شناخت فرهنگ های مختلف

خواندن یک کتاب به شما در مورد فرهنگ هایی که برای شما هرگز شناخته شده نیست و یا اینکه شناخت اندکی از آنها دارید اطلاعات می دهد. به عنوان مثال، خواندن " خاطرات  گیشا "، چهره ناشناخته ژاپن را به شما معرفی  میکند،  یا اینکه ممکن است با خواندن کتاب " بادبادک باز " از آنچه که در افغانستان گذشته شگفت زده شوید.

هرکاری که ورزش برای بدن میکند، همان کار را نیز کتاب برای ذهن انجام میدهد!

همانطور که می توان از موارد ذکر شده در بالا متوجه شد، خواندن و مطالعه، ذهن را سالم و قدرت تخیل ذهنی را افزایش می دهد، و کمک میکند دایره لغاتتان وسیع، دانش و اطلاعات تان در مورد جهان افزایش یابد و استرس کمتری در زندگی تجربه کنید. علاوه بر این، خواندن کتاب های بیشتر به شما امکان می دهد تا بیشتر در بحث ها شرکت کنید،و از طرف اطرافیانتان بیشتر مورد توجه قرار بگیرید و مشکلاتتان را راحت تر حل نمایید و کمک میکند تا از اظطراب و تشویش های های زندگی مدرن در امان بمانید.

مطمئنا چیزی برای جلب توجه شما و تحرک تخیل شما پیدا خواهید کرد. ادبیات کلاسیک، شعر، بیوگرافی، منابع مذهبی، اشعار جوانی، پیشرفت های شخصی، علمی تخیلی، کتاب های طنز، مقاله، ترسناک، کارآگاهی، حماسه ای، یا رمان های عاشقانه. تنها چیزی که باید انجام دهید این است که از کامپیوترخود، از تلویزیون یا  از گوشی هوشمند خود کی دور شده و در صفحات کتاب خود غرق شوید.


 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.