روز شکرگذاری (Thanksgiving) و تاریخچه ی آن

 

 

جشن شکرگذاری عیدی است که در دومین دوشنبه ماه اکتبر در کانادا و در چهارمین پنجشنبه نوامبر در ایالات متحده آمریکا برای شکرگذاری برداشت محصول و نعمت های سال گذشته ، برگزار می شود.

اولین چیزی که در مورد شکرگذاری به ذهن می آید بوقلمون، ذرت و میزهای غذا خوری بزرگ است. امروزه کسانی که این  وز را باور دارند برای شکرگذاری از سال گذشته خود و چیزهایی که دارند؛ کنار میزهای غذاخوری بزرگی جمع و غذاهایی مانند بوقلمون، ذرت، کدو سبز، سیب زمینی می خورند.

تاریخچه ی این روز بسیار مهم در ایالات متحده آمریکا و کانادا، به سالهای 1600 می رسد. سنت روز شکرگزاری از آنجایی شروع شد که در سالهای 1600 زائرانی که در انگلستان زندگی میکردند تصمیم به مهاجرت به آمریکا یا همان "دنیای جدید" نمودند. این طور تصور می شود که با توجه به داشتن بعد مذهبی و دینی سفر اولین مهاجران به آنها نام زائر و حاجی داده شده است. زائران، که در طول زندگی خود از جهت دین سرکوب می شدند دیگر نتوانستند سرکوبی را که به حد غیرقابل تحمل ریده بود را تحمل کرده و درنهایت تصمیم به مهاجرت گرفتند.

پس از سفر بسیار خسته کننده و طولانی، کشتی May Flower  در نهایت به سواحل ایالات متحده رسید که در آن حدود صد نفر مسافر بود و  آنها توسط سرخپوستان که اکثریت منطقه را در آن زمان تشکیل می دادند استقبال شدند. سرخپوستان، برای این انسانهای بسیار خسته و گرسنه که از دریا رسیده بودند، سفره ها پهن کردند و کمک کردند تا آنها دوباره به زندگی برگردند.

بعد از آن، سرخپوستان به این افراد بیچاره که سعی می کردند به سرزمین جدید خود عادت کنند؛ کاشت محصول، جمع آوری ذرت، و ماهیگیری در رودخانه را یاد دادند.  تنها نیمی از زائران موفق به گذراندن و زنده ماندن در اولین فصل زمستان بسیار سرد و سنگین شدند، اما پس از آن، دانش و اطلاعات لازم را برای زنده ماندن بدست آوردند.

زائران، که دیگر به خود آمده بودند و بابت محصولاتی که جمع آوری کرده بودند  بسیار خوشحال شده بودندبا دعوت از دوستان سرخ پوست خود نیز، مهمانی و جشنی ترتیب دادند که بتوانند در آنجا تمام محصولاتی را که بدست آورده بودند بین هم تقسیم کنند. این جشن ها هر ساله برگزار می شود و پس از آن به یک سنت تبدیل می شود. ذرت، سیب زمینی و کدو یکی از مهمترین غذاهای روز شکرگذاری برای بجا آوردن شکر برای اولین محصول کاشته شده است.

روز شکرگذاری که در آن هرساله موقع برداشت محصول تمام اعضای خانواده دور هم گرد آمده از خداوند تشکر کرده و روابط خانوادگی تقویت می شود؛ برای اولین بار در سال 1863 از طرف آبراهام لینکلن اعلام و هرساله آخرین پنجشنبه ماه نوامبر برگذار میگردد. پرزیدنت آبراهام لینکلن در سال 1863 یک پیشنهاد جهت عید ملی شدن روز شکرگذاری ارائه نمود اما این پشنهاد فقط در سال 1941 اجرا شده است.

روز بعد از جشن شکرگذاری، که هر سال با شور و شوق زیادی جشن گرفته می شود، به عنوان جمعه سیاه (Black Friday) شناخته می شود.  در این روز بسیاری از فروشگاه ها تخفیفات استثنایی و غیرقابل باور می زنند. همچنین در روزهای شکرگزاری تظاهرات بزرگی در ایالات متحده و کانادا انجام می شود.


 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.