روز جهانی کودک

    

 

 

اولین روز دوشنبه ماه اکتبر را به عنوان روز جهانی کودک جشن می گیریم. در جهان، تمام کشورها تلاش می کنند تا فرزندان خودرابه نحو احسن تربیت کنند.

همه ما کودکان امروز و بزرگان فردا هستیم. پس از گذشت زمان، همه ما رشد خواهیم کرد بزرگ خواهیم شد وبه کشور خود خدمت خواهیم کرد و کارهای مفید انجام خواهیم داد. همه ما باهم یک وظیفه مشترک و هرکداممان به تنهایی برای زیباتر کردن کشورمان یک وظیفه خاص داریم. ما  پزشک، معلم، مهندسان آینده خواهیم بود.

زمانی که ما هنوز کوچک هستیم مادرانمان نیازهای اساسی ما را برآورده می کنند؛ و پدرانمان نیز نیازهای ما را در خارج از خانه فراعم می سازند. در کشورمان از کودکانی بی سرپرست مراکز نگهداری از کودکان مراقبت میکند. مواظبت و نگهداری از کودکان بی سرپرست ، یک ضرورت بزرگ برای دولت است.

فرزندان یک کشور وارث آن کشور هستند. به همین دلیل، شما با فرزندانتان هرگونه رفتار کنید و آنها را تربیت کنید، آینده کشورتان را هم به همان کودکان می سپارید. کودکان مهم ترین دارایی های جهان هستند. کودکان باید از نظز بهداشت و تغذیه و آموزش و پرورش به نحور احسن رسیدگی شوند.

آینده در دست کودکان است.هر کشوری به کودکان خود به چشم آینده آن کشور نگاه میکند. کودکان مانند گل هستند. اولین شرط خوشبختی و موفقیت یک کودک ، دوست داشته شدن و احساس امنیت داشتن اوست. کودکانی که از طرف والدین و اطرافیان بیشتر تحت محبت و دوست داشتن قرار می گیرند، در آینده آدمهای موفق تری میشوند.. به همین دلیل، همه بچه ها باید دوست داشته شوند و این حس دوست داشتن و ابراز محبت باید به شکل صحیحی انجام شود.

هر کجای دنیا که باشد فرقی ندارد ، همه کودکان باید خوشحال و سالم باشند و این باید هدف و خواسته مشترک  ملل مختلف باشد.. بیایید به کودکانمان که بزرگهای آینده هستند توجه لازم را نشان دهیم. بیایید کمی بیشتر از فرزندانمان مراقبت کنیم تا آینده مان تضمین شود.

چند  جمله در رابطه با کودکان...

بوی کودک از بوهای بهشت است.

کودکان مانند بتن های خشک نشده هستند که هر چیزی روی آنها بیافتد اثرش را باقی می گذارد.

بزرگترین کمکی که یک پدر میتواند به فرزندانش بکند این است که عاشق مادرشان باشد.

کودک یک نعمت است.

اولین وظیفه ای که پدر و مادر دارند گوش کردن به مشکلات فرزند خود و کمک کردن به اوست.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 
آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.