رتبه بندی سایت ها در گوگل به چه عواملی بستگی دارد؟ ( قسمت اول)

رتبه بندی سایت ها در گوگل

 

 

احتمالاٌ راجع به 200 متغیری که شرکت Goggle  در رتبه بندی خود از آن استفاده میکند شنیده اید؟

اما آنها چی هستند...؟  خوب امروز میخوایم این لسیت رو با هم بررسی کنیم. یک لیست ترکیبی کامل که می توانید هر 200 متغیر را در آن مطالعه کنید. Google  بر اساس این پارامتر ها به صفحات اینترنتی امتیاز می دهد. برخی از آنها ثابت شده اند... برخی از آنها بحث برانگیز هستند، برخی به درد SEO در گ.گلا می خورند و ...

 

اما همه در اینجا جمع شده اند...

1- سن دامنه: البته جای بحث زیادی در این مورد وجود دارد، برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری در این مورد بدست بیاورید شما رو به دیدن ویدئویی از Matt Cutts  دعوت میکنم.  

تفاوت بین دامنه ای که 6 ماه از زمان تولد آن می گذرد با دامنه ای که یک سال از تولدش میگذرد خیلی محسوس نیست. به عبارت دیگر از سن دامنه استفاده میشود، اما خیلی فاکتور مهمی به شمار نمی آید.

2- کلیدواژه ها در دامنه های سطح بالا قرار میگیرند.داشتن یک کلمه کلیدی در دامنه هنوز هم به عنوان یک سیگنال مهم و کلیدی به شمار میرود. به عبارت دیگر هنوز هم کلمات کلیدی و با اررزش در دامنه ظاهر می شوند.

3- کلمه کلیدی Keyword  به عنوان اولین کلمه در دامنه:

دامنه هایی که با کلمات کلیدی خود شروع میشوند، همیشه بالاتر از سایتهایی هستند که یا کلمات کلیدی ندارند یا کلمات کلیدی در وسط یا انتهای این دامنه ها قرار دارد.

4- طول مدت ثبت نام دامنه:

در ابتدا دامنه باید به صورت قانونی ثبت شود. معمولاً دامنه های ارزشمند برای چندین سال پیش پرداخت می شوند. در صورتی که دامنه هایی هستند که با طول مدت خیلی کم که به ندرت به یک سال می رسند. تاریخ انقضای یک دامنه تأثیر مستقیم بر مشروعیت آن دارد.

5-استفاده از کلید واژه ها Key word  در زیر دامنه ها:

برای این منظور در پانزدهمین نمایشگاه Mos. که در سال 2011 برگذار شد، استفاده از کلید واژه در زیر دامنه باعث افزایش رتبه بندی در Google  شد.

6- تاریخچه دامنه:

یک سایت با مالکیت بینظرش و با داشتن چندین زیر شاخه مختلف ممکن هست به Google  بگه که بی خیال تاریخچه، و این یعنی نادیده گرفتن راه ها و نقطه های رفتن به رنکینگ بالا در Google .

7-EMD یا Exact Match Domain به معنای ثبت دامنه با همان نام کلیدی است. این مورد دقیقا توسط گوگل تایید نشده است و فقط متخصصین سئو آن را معرفی کرده اند.

8- عمومی بودن بر عکس خصوصی بودن:

زمانی که دسترسی ها به سایت شما به صورت عمومی باشد حس اعتماد را بیشتر می کند.

9-صاحب سایتی که مجرم شناخته شود: کافی است که گوگل اسم یک فرد را به عنوان مجرم شناسایی کند، بنابراین دیگر سایتهای متعلق به این فرد نیز بررسی میشوند و به عنوان Spammer  شناخته می شوند.

10-  دامنه سطح بالا  TDL یا، Top Domain Level

داشتن دامنه سطح بالای کشوری به رتبه بندی سایت کمک زیادی میکند. البته این کار کمی در رتبه بندی جهانی سایت تأثیر منفی دارد.

11-  استفاده از کلید واژه ها در برچسب عنوان:

برچسب عنوان دومین و مهمترین بخش محتوای وب است( در کنار محتوی صفحه) و به همین علت یک سیگنال قوی در صفحه مرورگر ارسال میکند.

12- عنوان شروع با استفاده از کلید واژها: برچسب عنوان هایی که با یک کلمه کلیدی شروع میشوند، از برچسب هایی که کلیدواژه ها در انتهای آنها قرار دارند بهتر هستند.

13-  استفاده از کلیدواژه ها در توصیف برچسب ها:

این مورد هم یکی از سیگنال های مرتبط است، اما در حال حاضر خیلی مهم نیست، اما هنوز هم باعث تغییر در رنکینگ سایت می شود.

14- کلیدواژه هایی که در برچسب H1 نمایش داده میشود:

برچسب های H1 یک برچسب Second title  است که با توجه به نتایج حاصل از این مطالعه، یک سیگنال ربط دیگر را به Google  ارسال می کند.

15- استفاده از کلمات کلیدی  به صورت متداول در متن:

کلمات کلیدی و استفاده از آنها در متن بیشتر از هر عامل دیگری به عنوان یک سیگنال عمل میکند.

16- طول محتوا: محتواهایی با تعداد کلمات بیشتر می تواند وسعت گسترده ای را تحت کنترل خودش در آورد. بدیهی است که مقالات سطحی کوتاه ترنسبت به مقالات با طول محتوای بیشتر ارجح نیستند.  

17- تراکم کلید واژه ها:

 ازاین موضوع شاید خیلی حائز اهمیت نباشد، تراکم کلید واژه ها چیزی است که Google برای تعیین موضوع یک صفحه وب از آن استفاده میکند.

18-کلمات کلیدی فهرست بندی شده و معنا دار(LSI) یا Latent Semantic Indexing Keywords in Content

به طور خلاصه سیستم LSI یک زیر سیستم در الگوریتم موتور جستجو است، این الگوریتم موتور جستجو را قادر می سازد که تا درک بهتری از موضوع صفحات پیدا کند. در حقیقت با این سیستم می توانید به کلمات با معانی مختلف دسترسی داشته باشید.

19-  کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات برچسب ها:

همانطور که کلمات کلیدی LSI  بر محتوای صفحات وب تأثیر دارند بر روی برچسب ها و بر روی کلمات عنوان نیز تأثیر می گذارد. این سیستم نیز به عنوان یک سیگنال عمل میکند.

20-  سرعت بارگذاری صفحه از طریق HTML: هم Google  و هم Bing سرعت بارگذاری صفحه را به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر گرفته اند.

 


 اموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.