پشیمانیهای افراد محتضر

پیش از فوت
 
 
 
 
 
زندگی کوتاه تراست از آنچه که فکرش را میکنیم. با هربدرود حیاتی ذهن ما درکوتاه ترین زمان میتواند طولانی ترین خاطرات را درمورد عزیزه سفرکرده به یاد بیاورد. اگر با کسانی که آخرین نفسهای حیاتی خود را کشیده اند تجربه ی زندگی داشته باشید, شاید آخرین گفته هایشان به ما که هنوز زنده هستیم و نفس میکشیم پیامهای ارزنده ای بدهد.
دربررسیهای مختلف دنیا و با توجه به تجربه های شنیده شده از افرادی که پیش از مرگ آخرین پیامهای خود را دردنیا به جا گذاشته اند و رفتند میتوانیم به نکات زیر برسیم که پیش از ازدست رفتن فرصت به آنها فکر کنیم و یا آنها را انجام دهیم.
 
بیشتر این افراد از اوقاتی که میتوانستند سفر کنند و نکردند پشیمانند. پس تا میتوانیم از بار و فشار روزمره ی زندگی کم کنیم و با گذراندن وقت خود درسفرهای دلخواه روح وتجربیات خود را تقویت کنیم.(travel a lot)
 
یاد نگرفتن زبانی دیگر یکی دیگراز گفته هایی ست که به خاطر سپرده شده. اگر میتوانید زبانی دیگر را بیاموزید این کارراانجام دهید. هرزبان یک دنیای دیگری را مقابل چشمانتان میگشاید. (Learn another language)
 
ترک نکردن ارتباطات نادرست. بسیارند کسانی که سالها درروابط نادرست باقی میمانند و بنا به دلایل مختلف سعی به تحمل رابطه ای میکنند که جز تخریب روح و روان برای آنها چیزی ندارد. پس باید با شجاعت به روابطی که جز ضرر برای ما چیزی ندارند خاتمه دهیم.(leave unhealthy relationships)
 
شاید ازشنیدن این جمله تعجب کنید که استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب نیز درلیست گفته های افراد محتضر بوده است. استفاده نکردن از این کرم معجزه آسا باعث بروزچین و چروک زودرس صورت و چهره میشود که در داشتن اعتماد به نفس افراد نقش مهمی را ایفا میکند. پس فراموش نکنیم که حتما درطی روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم و به سلامت پوست خود اهمیت بدهیم.(use sunscreen)
 
حاضر نشدن درتفریحاتی که برای شما سرگرم کننده است . تفریحاتی مثل حاضر شدن در یک کنسرت موردعلاقه یا سینما رفتن و دیدن فیلم مورد نظرتان. هرتفریح و فعالیتی که باعث شادی روح و روانتان می شود را فراموش نکنید. (Go to your favorite concert)
 
از چیزهایی که میترسید دوری نکنید. سعی کنید لااقل به یکی از ترسهای زندگی فائق شوید.(overcome your fears)
 
ازبدن خود به نحواحسن نگهداری کنید و درراس کار ورزش و نرمش را فراموش نکنید. هرچه سن ما بالاتر میشویم حفظ فیزیک بدن برای ما مهمتر و اساسی تر میشود. پس از ابتدا با مراقبت از بدن و اندام خود به این مهم درسنین بالاتر می رسیم.(exercise, take care of your body)
 
ترک نکردن کاری که درآن رضایت خاطر ندارید. شاید بسیاری ازمردم بخاطر ترس از دست دادن درآمد خود , خود را راضی به پذیرفتن شغلی می کنند که درآن هیچگونه علاقه ای نیست. به گفته ی کسانی که آخرین تجربیات خود را درحیات داشته اند این بزرگترین اشتباه است.( Leave the job you dislike)
 
نگفتن جمله ی " دوستت دارم". همه ی ما دوست داشتن را تجربه می کنیم . ازگفتن دوستت دارم نهراسیم و حتما آن را با شخص مورد نظر به اشتراک بگذارید. (Say “I love you”)
 
گوش نکردن به نصایح بزرگترها بخصوص والدین. والدین ما با داشتن تجربیات بیشتر بهترین راهنما می توانند باشند . استفاده نکردن از تجربیات و نصایح آنها باز هم اشتباهی دیگر درزندگی ست. (Listen to your parents)
 
توجه داشته باشید که دنیا فقط مخصوص شما نیست. با کمک کردن به دیگران و درنظر گرفتن مصالح دیگران نیز به نیازهای روانی خود نیز کمک میکنید.(help others)
 
بخشش بسیار داشته باشیم. افرادی که کینه ها و دشمنی ها را درقلب خود نگهداری میکنند بارسنگینی را با رفتن خود تا آخرین لحظه به دوش می کشند. ببخشید و فراموش کنید. (Forgive and forget)
 
برای نظرات خود ارزش قائل شوید وسعی کنید دنیای ارزشمند خود را به وجود بیاورید حتی اگرشده با مخالفتهای اطرافیان نیز مقابله کنید. این دنیا دنیای شماست پس آن را همانگونه که دوست دارید بسازید.(go after your principles)
 
شاید بازهم بتوان به لیست ذکرشده گفته های دیگری اضافه کنیم اما بطورکلی آنچه که ازگفته های مسافران جهانی دیگر متوجه می شویم این است که ازخود و دیگران تا میتوانیم مراقبت کنیم واز لحظه لحظه ی آن سعی کنیم که لذت ببریم.
 

 
آموزش آنلاین زبان انگلیسی
 
 
 
 
 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.