رنگ برند شما چیست؟

 برند شما چه رنگی است؟ 

 

 

آیا می دانستید بیش از نیمی از قضاوت ها در مورد برند شما، تنها بر اساس رنگ صورت می گیرد؟ آیا می دانستید تنها 90 ثانیه زمان می برد که درباره محصولات برند شما قضاوت شود؟ آیا می دانستید با انتخاب رنگ مناسب می توانید در صعود یا سقوط برند خود تأثیرگذار باشید؟ آیا تا به حال به رنگ برند خود فکر کرده اید؟ آیا می دانستید هر رنگ برای خودش زبانی دارد ؟

رنگ ها در دنیای تجارت نیز محبوب و تأثیر گذارند. طبق تحقیقات به عمل آمده، اکثر تجارت ها از رنگ مشکی و طیف های رنگی آبی و قرمز در برند سازی خود استفاده می کنند. اما استثناهایی همچون شرکت بزرگ اپل Apple  و UPS نیز وجود دارند.

دربیشتر کسب و کار ها و برند های  ایالات متحده آمریکا، رنگ آبی در پروفایل ها و رسانه های اجتماعی  بیشترین استفاده را دارد. تنها در یک ایالت رنگ خاکستری غالب شده است . بعد از آبی قرمز محبوب ترین رنگ در بین صاحبان برند در آمریکا می باشد.

اگر بخواهیم برای برند خود رنگی را انتخاب کنیم، دانستن زبان رنگ ها می تواند کمک خوبی به شما بکند.

رنگ آبی اثری الهام بخش دارد و  جز محبوب ترین رنگ های برند هاست. عمق، هوش و زیرکی، ثبات و دقت را نشان می دهد.

رنگ سبز، آرامش و امنیت را به همراه دارد. برای اکثر محصولات ارگانیک، مالی و امنیتی بسیار مناسب است. رشد، پول، طراوت و امنیت را نشان می دهد.

رنگ زرد، باعث افزایش فعالیت ذهنی می شود. باعث جلب توجه  می شود، بنابر این رنگ مناسبی برای برند های رفاهی است. جذابیت، موفقیت، شادی، گرمی، عقل و فهم را بیان می کند.

رنگ نارنجی، باعث افزایش فعالیت ذهنی و اشتها در فرد می شود. هیجان، موفقیت، شادی و خلاقیت را بیان می کند.

رنگ قرمز، سرعت تصمیم گیری و عمل را افزایش می دهد. انرژی، ریسک، قدرت و عشق را بیان می کند.

رنگ بنفش، حس شکوه و هنر را برانگیخته می کند. این رنگ مناسب برندهای تجملاتی و لوکس است. قدرت، اصالت، تجمل و ثروت را نشان می دهد.

رنگ قهوه ای، حس گرمی و سرحالی را القا میکند. این رنگ در بین برند های مردانه بسیار محبوب است. ثبات، مردی، فراوانی و سادگی و بی ریایی از مشخصه های بارز این برند است.

رنگ سفید، سادگی و پاکیزگی را نشان می دهد. برندهای خدماتی، سلامت و تکنولوژی بیشتر از این رنگ استفاده می کنند. سبکی، خلوص، امنیت و سادگی از مشخصه های این رنگ است.

رنگ خاکستری یا نقره ای، این رنگ کمال را می رساند. از این رنگ بیشتر برای صفحه آرایی و پس زمینه ها استفاده می شود. مدرن بودن، محافظه کاری، رسمی بودن، متانت و خونسردی را نمایش میدهد.

رنگ مشکی، ایجاد عمق می کند. این رنگ برای طراحی و چاپ بهترین رنگ است. قدرت، ظرافت و زیبایی، تشریفات و اعتبار از ویژگی های دیگر این رنگ است.

با دانستن ویژگی های رنگ ها، آگاهانه رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رنگ، حس القا می کند، ایجاد انگیزه می کند، سبک و شیوه شما را توصیف می کند. بنابراین برندها  از زمان های گذشته بر رنگ ها تکیه کرده اند، زیرا رنگ ها زبان آنهاست. بنابراین انتخاب رنگ برای یک برند بسیار مهم است، زیرا دقیقاً بیانگر انگیزه و حسی است که می خواهیم به مخاطب و بیننده خود القا کنیم. پس آگاهانه رنگ ها را انتخاب کنید.

 


 

آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی
 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.