چگونه می توان لغات را در زبان انگلیسی بهتر یادگرفت؟

یادگیری بهتر لغات به زبان انگلیسی

 

   

شاید زمانی که می خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید، بعد از گذشت مدتی به واژه هایی برسید  که از نظر معنایی در زبان فارسی معادل درستی نداشته باشند. این قضیه در زبان انگلیسی نیز صادق است. واژه هایی وجود دارند که در زبان انگلیسی معادل فارسی آنها وجود ندارند. برای اینکه موضوع کمی ملموس تر شود مثالی می آوریم.

کلمه غیرت در زبان فارسی را در نظر بگیرید. این کلمه در زبان فارسی بار معنایی مثبتی دارد. اما معادلی که بتوان برای آن در زبان انگلیسی در نظر گرفت کلمه jealousy  یا شاید zeal  است. این کلمات را بدون در نظر گرفتن معنای آنها استفاده می کنیم. این در حالی است که این کلمات و خصوصاً کلمه jealousy در زبان انگلیسی واژه ای منغی است و فردی که با این کلمه خطاب می شود فردی است که مورد انتقاد قرار گرفته است.

در زبان انگلیسی هم این قبیل کلمات وجود دارند. کلمه jaywalk  به معنای بدون توجه از خیابان رد شدن است. اما هیچ معادل فارسی برای این کلمه وجود ندارد.

با توجه به مثال هایی که زده شد، راه حل چیست؟

باید توجه داشته باشید که معادل پیدا کردن برای تمام کلمات کار درستی نیست. بهتر است ابتدا مفاهیم را مستقیم با واژه هایش یاد بگیرید. باید توجه داشته باشید که معادل فارسی یک واژه الزاما معنای دقیق آن نیست. یادگیری واژه های جدید از طریق زبان مادری سرعت یادگیری شما را افزایش می دهد. یادگیری واژه هایی که مثل اسامی میوه ها، حیوانات، محل ها راحت است. باید در شناسایی واژه ها از هم تبحر پیدا کنید. اسم، فعل، صفت و...

مثال های زیادی بخوانید. کتاب زیاد بخوانید. متن ها با موضوعات مختلف را مطالعه کنید.

برای یادگیری خود الویت بندی کنید. الویت یادگیری با واژه های کاربردی است و کم کم به سمت واژه های پیچیده تر بروید. کتاب هایی همچون 504 لغت یا Essential worlds for TOEFL کتاب های مغیدی هستند اما برای شروع خوب نیستند، چون واژه های کاربردی زیادی در آنها وجود ندارد. با این کتاب ها شروع به یادگیری نکنید. سعی کنید الویت یادگیری خود را بر روی واژه های پر کاربرد بگذارید.

سعی کنید از واژه نامه معادل زبان استفاده کنید مثلاً انگایسی به انگلیسی. استفاده از واژه نامه گاهی باعث اشتباه نیز می شود. مثلاٌ کلمه abolish در واژه نامه به معنای تمام کردن، پایان دادن و منسوخ کردن است. اما بیشتر برای ممنوعیت برده داری استفاده میشود. اگر آنرا در جای دیگر استفاده کنید کسی منظور شما را درست متوجه نشود.

نقش واژه ها را در جمله یاد بگیرید. هر واژه در جمله دارای نقش منحصر به خودش است. گاهی یک واژه در نقش فعل با زمانی که نقش اسم دارد، دارای معنای متفاوتی شود.

در زمان یتدگیری لغات حتماٌ تلفظ صحیح آنرا نیز یاد بگیرید. فوتنیک کلمات را از طریق واژه نامه بدست آورید. آوا ها را بشناسید. و به طور صحیح تلفظ کنید.

خیلی در پی حفظ کردن لغات زیاد نباشید. به یاد داشته باشید تنها با دانستن 1000 لغت می توانید صحبت کنید. نیاز به دانستن کل لغات زبان انگلیسی ندارید.

و در نهایت تکرار و تمرین را در برنامه روزانه خودتان قرار دهید. تمرین کنید. تکرار کنید. به صورت مستمر و همیشگی. برنامه ریزی داشته باشید. به تلفظ و تفاوت های بین زبان انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی هم توجه کنید.

با داشتن انگیزه لازم امر یادگیری را برای خودتان راحت تر کنید.

 


 

آموزش آنلاین سریع زبان انگلیسی

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.com

 

 دیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.