GRAFFITI ART WITH A MESSAGE OF PEACE

GRAFFITI ART WITH A MESSAGE OF ART 

 

 

هنر گرافیتی به معنای کشیدن اشکال و نقاشی هایی در سطح شهر می باشد که اکثرا توسط اسپری های نقاشی Spray paint صورت می گیرد که در بیشتر کشورها نقاشی روی املاک Property دیگران بدون اجازه Permission آن ها جرم Crime و خرابکاری Vandalism و آزار   nuisance محسوب می شود.

همچنین از گرافیتی ها برای انتقال پیام های اجتماعی social و مذهبی  Religious  و... استفاده می شود.

مشابه تمامی هنرها, گرافیتی نیز تغییرات بسیاری کرده است همچنین ابزار tools مورد استفاده در گرافیتی نیز تغییر کرده اند. پیام گرافیتی ها از ابتدا همواره بار سیاسی Political داشت اما امروزه از آن  برای بیان مطالب متنوع تری more varied استفاده می کنند.

EL SEED یک هنرمند فرانسوی تونسی French/Tunisian artist است که به هنر خیابانی گرافیتی graffiti مشغول است و با نوشته های خود روی دیواره های ساختمان ها و مناره ها minarets پیام صلح Peace و امید hope میدهد.

از زبان او بشنویم:

زمانی که من در سال 2012 مناره مسجد جارا را که در وطنم hometown یعنی جنوب تونس Tunisia بود را نقاشی کردم, هیچوقت فکر نمیکردم که گرافیتی چنین توجهی attention  را به سمت خود جلب کند.

در ابتدا من فقط در جستجوی دیواری در شهرم بودم که بتوانم آن را نقاشی کنم که در آخر مناره minaret  57 متری را یافتم که به مدت 18 سال به رنگ خاکستری grey  بود و در آخر برایم بسیار جالب بود که انجمن های محلی local communities  و رسانه های بین المللی International Press  چنان توجهی به کارم نشان دادند.

من در هر کدام از کارهایم از نقل قول های Quote معروف و یا از شعر Poetry استفاده می کنم. برای مورد مناره اینطور تصمیم گرفتم که مرتبط ترین Most relevant پیام برای آن باید از قرآن Quran آمده باشد پس این قسمت را برگزیدم: “ای انسان ها humankind   ما شما را از مرد male و زن female آفریدیم و شما را گروه tribe قرار دادیم باشد که یکدیگر را بشناسید." هدف من از انتخاب این قسمت از قرآن این بود که مردم را با یکدیگر متحد کنم و کنار یکدیگر بیاورم.

موضوع جالب funny اینجاست که حتیگاهی  اوقات  عرب زبانان      Arabic-Speaking people  هم نمیتوانند آنچه نوشته ام را بخوانند اما مسئله اینجاست که شما برای فهم کار من نیازی به  فهمیدن معنای  نوشته های  عربی ندارید زیرا  ظاهر آن قبل از معنای آن روح soul  و احساس شما را  لمس می کندtouches .

من همیشه به این موضوع دقت می کنم که پیام من با مکانی که آن موضوع را می نویسم مرتبط relevant  باشد.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی 

 

  

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.