چرا زبان های جدید یاد میگیریم؟

چرا زبان های جدید یاد می گیریم؟

 

 

 

دلایل بسیار زیادی برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارد و هرروز هم به این دلایل اضافه می شود. هر زبان آموز دلیل خاصی برای یادگیری زبانی جدید دارد. تعدادی از بهترین این دلایل را به بحث می گذاریم:

1)افزایش فرصت های شغلی:

یادگیری یک زبان جدید هزاران فرصت شغلی برای شما ایجاد می کند و این فرصت ها فقط شامل فریلنسینگ نمی شوند بلکه راه های زیادی وجود دارد که بتوان از آن در آمد کسب کرد، اگر شما بتوانید به زبان های مختلفی صحبت کنید.

امروزه شرکت های بسیار زیادی در زمینه های تجاری و بازرگانی فعالیت دارند که لازمه پیشرفت آن ها وجود افرادی است که زبان های مختلفی را بدانند.

2)سرعت مغز را بالا می برد:

اگر بتوانید به 2 زبان و یا بیشتر صحبت کنید می توان به قطعیت گفت که از بسیاری از بیماری های مرتبط با مغز و حافظه خود را دور نگه داشته اید.

اثرات شناخته شده یادگیری زبان عبارتند از: افزایش تمرکز و حافظه ی طولانی مدت

3)شکل گیری روابط و دوستی با فرهنگ های متقابل:

مطمئنا شما هم در زندگی خود این لحظه را تجربه کرده اید که فردی غیر ایرانی را ببینید و واقعا مشتاق باشید که از فرهنگ و زندگی او بدانید ولی قادر به برقراری ارتباط با او نباشید.

یادگیری تمامی زبان های دنیا(6000 زبان) امکان پذیر نیست، اما اگر فرهنگ خاصی وجود دارد که واقعا به فهمیدن آن علاقه دارید و یا اگر فرد خارجی خاصی وجود دارد که شما بسیار مایل به عمیق تر کردن رابطه خود با او  هستید  بهترین راه، یادگیری زبان آن فرهنگ و آن  شخص  می باشد.

4)افراد به شما جذب خواهند شد و هچنین با افراد و موقعیت های هیجان انگیزتری روبه رو خواهید شد:

اگر به دو زبان و یا بیشتر صحبت می کنید حتما برای شما این اتفاق پیش آمده است که مردم از شما دلیل یادگیری زبان جدید را بپرسند و مشتاق حرف زدن با شما باشند.

5)دیدگاه افراد خارجی را راجع به فرهنگ خود درمی یابید:

تلاش برای درک فرهنگ خود از راه های داخلی به این می ماند که در حال راندن یک اتوبوس هستید ولی رنگ آن را نمی دانید، شکل چرخ های آن را نمی دانید و فقظ خصوصیات داخلی آن را درک کرده اید.

اگر تصویر بزرگتری از این اتوبوس می خواهید، باید پیاده شوید و از دور به تماشای آن بنشینید.

زبان و فرهنگ با یکدیگر اتصال محکمی دارند، با یادگیری یک زبان نسبت به فرهنگ آن زبان دید پیدا می کنید و می توانید دیدگاه مردم جهان را نسبت به فرهنگ خود در یابید.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی
 
 
 
 
 
آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.