حقایقی جالب و باور نکردنی در مورد چپ دستان LEFTHANDERS

حقایقی جالب در مورد چپ دستان Left Handed

 

 

 

 

  

1- بین 10 تا 12 درصد از مردان چپ دست هستندو حدود 4 درصد بیشتر از مردان راست دست هستند.

2- سیزدهم ماه اوت سال 1966 برابر با 22 مرداد در تاریخ شمسی، روز چپ دستLeft – Hander’s Day  نامگذاری شده است. این رویداد سالانه برای چپ دست ها برگذار می شود و در آن از مشکلات و سرخوردگی هایی که چپ دست ها دارند صحبت می شود که اغلب توسط راست دست ها طراحی می شود.

3-در زمان های مختلف در طول تاریخ چپ دست بودن را به عنوان چیزهای عجیبی یاد کردند. مثلاٌ یک رفتار یا عادت تند و زننده، علامت شیطان، نشانه روان نژدی Neurosis، شورش، جرم و جنایت و همجنس گرایی. اگرچه برخی اوقات آنرا نمود خلاقیت و توانایی های موسیقی هم لحاظ کرده اند.

4- برخی از محققان خاطر نشان کرده اند که چپ دست ها ممکن است یکی از اقلیت های سازمان نایافته در جامعه باشند، چرا که آنها هیچ قدرت جمعی و هیچ حس واقعی از هویت مشترک ندارند. علاوه بر این، چپ دست ها اغلب در نهادهای اجتماعی، آموزشی، مذهبی  نادیده گرفته می شنود. آداب و رسوم اجتماعی و حتی زبان چپ دست را به عنوان متفاوت و حتی بد در نظر می گیرند.

5- بسیاری از منابع ادا میکنن که چپ دست ها ممکن است 9 سال زودتر از راست دست ها بمیرند.

6- کلمه left  انگلیسی از ریشه lyft آنگلوساکسون، به معنای ضعیف یا شکسته است.

7- عباران مخفف در زبان انگلیسی نشان دهنده یک دیدگاه منفی نسبت به چپ دستی است. به عنوان مثال همسر چپ دست Left – handed wife  یعنی معشوقه و رفیقه.

8- آزمایش های انجام شده توسط دانشگاه سنت لارنس در نیویورک نشان می دهد که ضریب هوشی چپ دستها بیش از 140 است. از مشهورترین چپ دستان تاریخ می توان به آلبرت انیشتین، اسحاق نیوتن، چارلز داروین و بنجامین فرانکلین اشاره کرد.

9- مادرانی که بیش از 40 سال دارند بیشتر احتمال دارد که فرزندان چپ دست به دنیا بیاورند.

10-  در لاتین کلمه Sinister به معنای شیطان، معادل چپ دست و مربوط به اسم Sinistrum است. Ambisinister دست و پا چلفتی در هر دو طرف است.

11-  در میان اسکیمو ها هر شخص چپ دست یک جادوگر بالقوه است. در مراکش، چپ دست یعنی یک شیطان و یا یک فرد نفرین شده. در اوستایی دشینه به معنای راست و به معنای شایسته، سمت راست و قابل توجه است. و در مقابل هاویشت یعنی چپ  و به معنای فروکوبیده شده و پست است.

12- قبیله Zuni در آمریکای شمالی معتقدند چپ دستی دلیل خوش شانسی است.

13- در بسیاری از تمثیل های هنری شیطان را چپ دست نشان داده اند.

14- تحقیقات نشان می دهد که چپ دستها بیشتر از راست دست ها در معرض ابتلا به آلرژی و آسم هستند.

15- مطالعات نشان میدهد اگر دست غالب چپ دستی زخمی شود؛ او نسبت به همتای راست دست خود آسان تر استفاده از دست دیگر را یاد می گیرد.

16-کمتر از یک درصد از جمعیت جهان می توانند با دودست بنویسند.

17-از بین یکصد عیب و نقصی که یک روحانی یهودی نمی تواند داشته باشد، چپ دستی یکی از آنهاست.

18- دست راست 100 بار به صورت مثبت در کتاب مقدس ذکر شده است. در حالی که دست چپ تنها 25 بار ذکر شده و هر بار هم به صورت منفی است.

19- در بسیاری از کشور های اسلامی، غذا خوردن با دست چپ منع شده است.

20- اگر چه حدود 90 درصد انسانها راست دست هستند، اما به نظر می رسد در گربه ها، خوکچه ها و موشها این برتری به طور مساوی بین راست و چپ پنجه و چنگالها تقسیم شده است. 

اما فارغ از هرگونه غرض ورزی و تفکیک انسانها به چپ دست و راست دست، سیاه و سفید، کوتاه و بلند، زشت و زیبا، بد و خوب بهترین انتخاب و قضاوت رفتار انسان دوستانه است و احترام متقابل به موجودات کره خاکی که چیزی جز محبت و عشق باعث پیشرفت و حیات در کره خاکی نخواهد شد. 


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.