وقتی که شاعر هنری وادزورث لانگ فلو[1] در سال 1835 نوشت که، "موسیقی زبان جهانی بشر است"، اشاره­ای به موفقیت جهانیِ One Direction نداشت. اگرچه موسیقی که ما گوش می­دهیم به­ طرز چشمگیری در طی دو قرن گذشته تغییر کرده است، اما سخنان لانگ فلو احتمالاً حتی در جهان بهم پیوسته­ امروزی بیشتر معتبر است.

موسیقی، یکی از لذت­های ساده زندگی است، اما آیا می­دانید که می­تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی نیز کمک کند؟ در این­جا نشان می­دهیم که چگونه موسیقی می­تواند ابزار ارزشمندی در هنگام یادگیری یک زبان خارجی محسوب شود:

تلفظ انگلیسی

تلاش برای تلفظ کلمات جدیدِ خارجی می­تواند اضطراب­ آور و نگران­ کننده باشد ، به­خصوص اگر شما یک یادگیرنده نوجوان یا بزرگسال باشید. هنگامی­که شما همراه با یک آهنگ خارجی آواز می­خوانید، بیشتر بر روی آهنگ و تن تمرکز می­کنید تا خودِ کلمات، که این امر می­تواند ��ر غلبه بر کم­رویی کمک کن .

مرزهای کلمات انگلیسی

هنگام روان صحبت کردن، عموماً بین کلمات مکث نمی­ کنیم . این می­تواند برای یک سخنرانِ غیربومی چالش­انگیز باشد . اخیراً مطالعه­ای نشان داد که زمانی­که کلمات با موسیقی تنظیم شده باشند ، ما قادر به تمایز بسیار سریع­تر بین آن­ها هستیم .

واژگان انگلیسی

رابطه­ای بسیار قوی بین موسیقی و حافظه وجود دارد - مناطق مشابهی از مغز در هنگام گوش دادن و یا نواختن موسیقی و صحبت کردن یا پردازش زبان فعال می­شوند. تحقیقاتی از دانشگاه ادینبورگ[2] نشان داد که خواندن آوازیِ کلمات یا عبارات به یک زبان خارجی، باعث می­شود که ما، بعداً ، دو برابر خوب­تر آن­را صحبت کنیم .

با توجه به این موضوع ، می­خواستیم پی ببریم که زبان­آموزانِ انگلیسی در سراسر جهان به چه چیزی گوش می­دهند. تنها کمتر از نیمی از 6000 نفری که مورد بررسی قرار گرفتند (%48) ، گفتند که بیتلز[3] نوارهایی هستند که گوش دادنِ آن­ها ، در یادگیری زبان انگلیسی کمک­شان نموده است. ما پی بردیم که کسانی که در مکزیک و کره جنوبی هستند علاقه ویژه­ای به بیتلز دارند، که تقریباً دو سوم آرا ( %69 درصد) مربوط به آنان بود .[1] Henry Wadsworth Longfellow

[2] University of Edinburgh

[3] Beatles


آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45