وقتی که شاعر هنری وادزورث لانگ فلو[1] در سال 1835 نوشت که، "موسیقی زبان جهانی بشر است"، اشاره­ ای به موفقیت جهانیِ One Direction نداشت. اگرچه موسیقی که ما گوش می­دهیم به­ طرز چشمگیری در طی دو قرن گذشته تغییر کرده است، اما سخنان لانگ فلو احتمالاً حتی در جهان بهم پیوسته­ امروزی بیشتر معتبر است.

موسیقی یکی از لذت­های ساده زندگی است، اما آیا می­دانید که می­تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی نیز کمک کند؟ در این­جا نشان می­دهیم که چگونه موسیقی می­تواند ابزار ارزشمندی در هنگام یادگیری یک زبان خارجی محسوب شود:

تلفظ انگلیسی

تلاش برای تلفظ کلمات جدید خارجی می­تواند اضطراب­ آور و نگران­ کننده باشد، به­ خصوص اگر شما یک یادگیرنده نوجوان یا بزرگسال باشید. هنگامی­که شما همراه با یک آهنگ خارجی آواز می­خوانید، بیشتر بر روی آهنگ و تن تمرکز می­کنید تا خودِ کلمات، که این امر می­تواند در غلبه بر کم­رویی کمک کن.

مرزهای کلمات انگلیسی

هنگام روان صحبت ک��دن، عموماً بین کلمات مکث نمی­ کنیم. این می­تواند برای یک سخنران غیربومی چالش ­انگیز باشد. اخیراً مطالعه­ ای نشان داد که زمانی­که کلمات با موسیقی تنظیم شده باشند، ما قادر به تمایز بسیار سریع­تر بین آن­ها هستی.

واژگان انگلیسی

رابطه­ ای بسیار قوی بین موسیقی و حافظه وجود دارد - مناطق مشابهی از مغز در هنگام گوش دادن و یا نواختن موسیقی و صحبت کردن یا پردازش زبان فعال می­شوند. تحقیقاتی از دانشگاه ادینبورگ[2] نشان داد که خواندن آوازیِ کلمات یا عبارات به یک زبان خارجی، باعث می­شود که ما، بعداً، دو برابر خوب­تر آن­را صحبت کنیم.

با توجه به این موضوع، می­خواستیم پی ببریم که زبان­ آموزانِ انگلیسی در سراسر جهان به چه چیزی گوش می­دهند. تنها کمتر از نیمی از 6000 نفری که مورد بررسی قرار گرفتند ( % 48 )، گفتند که بیتلز[3] نوارهایی هستند که گوش دادنِ آن­ها، در یادگیری زبان انگلیسی کمک­شان نموده است. ما پی بردیم که کسانی که در مکزیک و کره جنوبی هستند علاقه ویژه ­ای به بیتلز دارند، که تقریباً دو سوم آرا ( %69 ) مربوط به آنان بود.[1] Henry Wadsworth Longfellow

[2] University of Edinburgh

[3] Beatles


آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45