چند زبان را می توانید بیاموزید؟

در این مقاله لغتی جدید را به شما معرفی می کنیم که به احتمال زیاد آن را نمیشناسید: "هایپرپلیگلات [1]"(انسان های چند زبانی)

پلی گلات (یک انسان چند زبانه) کسی است که چندین زبان مختلف را صحبت می کند، و هایپرپلیگلات کسی است که به تعداد بسیاری زیادی از زبان های دنیا مسلط است. حال، تعداد خیلی زیاد چه تعدادی است؟ شما در مورد محدودیت آن چه فکری می کنید؟ 6؟12؟20؟ یا بیشتر از این ها؟

می خواهیم کشیش ایتالیایی قرن 19 گیوسپ مزوفانتی[2] را معرفی کنیم. کاردینال می گوید که 45، 50، 58 و یا حتی تعداد زبان های بیشتری را می داند. مسافرانی که در ایتالیا او را ملاقات کرده اند می گویند که او به راحتی می تواند با افراد فرانسوی، آلمانی، انگلیسی، عربی و سایرین حتی به زبان آلگونکویین[3] (یک زبان بسیار سخت آمریکایی اصیل) مکالمه کند. اما همه آنها مربوط به 150 سال پیش بوده و ممکن درست هم نباشند.

آیا امروزه هم افرادی هایپرپلیگلات پیدا می شوند؟ قطعا هستند؛ برای مثال، مردی به نام الکساندر آرگولز[4] که در برکلی زندگی میکند ، و می تواند به 50 زبان به قدر کافی خوب برای مکالمه صحبت کند که زبان بسیار سختی مانند عربی و کره ای را نیز در بر میگیرد.

در آخرین مقاله از گاردین، آرگولز اظهار کرده است که هیچگونه روش جادویی برای یادگیری زبان وجود ندارد، من اغلب می پرسم که رمز آن چیست و مردم چگونه استعداد به خاطر سپردن لغات و عبارات را دارند. حقیقت این است که ، به ساعات بی پایانی از تمرکز، خواندن، مطالعه کردن و تمرین گرامر مانند تکنیک من که به آن سایه افکندن میگویند، نیاز است که شامل این است که در حال شنیدن یک مکالمه ضبط شده و تکرار آن با صدای بلند به چالاکی در بیرون از منزل قدم بزنی.

یک مثال جالب دیگر گراهام کانسدال[5] است، که در گروه ترجمه در یک کمیسیون اروپایی در بروکسل کار میکند و از 23 زبان اروپایی موجود 14تای آنها را در حدی که می تواند ترجمه کند می داند. مسلماً از آنجا که زبان های اروپایی از یک خانواده هستند و با هم ارتباط دارند این امر برای او بسیار ساده تر از دیگران است. برای مثال، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی همگی در یک خانواده هستند و آلمانی، هلندی، دانمارکی سوئدی و نروژی هم در یک خانواده دیگر هستند. بنابراین اگر یک زبان را از یک خانواده بدانید خیلی راحت تر باقی آنها را نیز می آموزید. (انگلیسی خانواده ای جداگانه است: بخشی از آن در خانواده اول و بخشی در دومی است).

نکته هایی مخصوص زبان آموزان

داستانهای کافی در مورد چند زبانی ها وجود دارد؛ ما از آنها چه چیزهایی را می توانیم بیاموزیم؟ آیا میتوانند برخی از رموز یادگیری موفقیت آمیز را به ما بگویند؟ در اینجا نکاتی که ممکن است مفید باشد بیان شده است:

1 مطمئن شوید که از این زبان هر روز استفاده میکنید

از هر فرصتی برای صحبت کردن با این زبان استفاده کنید- حتی پای تلفن با افراد کاملا غریبه- و اگر نمیتوانید مطمئن شوید که با خودتان صحبت می کنید.

2 علاوه بر صحبت کردن به این زبان خیلی فکر کنید

مثلا، تصور کنید که فقط انگلیسی صحبت می کنید. وقتی قدم میزنید همه چیز را با خودتان انگلیسی صحبت کنید . به صورت انگلیسی یادداشت برداری کنید و به دوستی زنگ بزنید تا بتوانید با او انگلیسی صحبت کنید.

3 این زبان را دوست داشته باشید

تمام زبان آموزان موفق زبانی را که می آموزند دوست دارند و برای آنها بسیار جذاب است. اگر از چیزی که می خوانید خسته شده اید چیز دیگری را که شما را جذب کند بخوانید. همیشه همانطور مجذوب بمانید که انگار جذب یک شخص شده اید.
[1] Hyperpolyglot

[2] Giuseppe Mezzofanti

[3] Algonquin

[4] Alexander Arguelles

[5] Graham Cansdale


آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45دیدگاه کاربران (3)
 1. User avatar

  محمد رضا خدامی

  من واقعا از این پستتون لذت بردم و در من انگیزه ای ایجاد کرد که از همین امروز 8 زبان زنده ی دنیا رو شروع به تمرین کنم و واقعا از همه ی دستندر کاران سایتتون تشکر به عمل می آورم .

 2. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام کاربر گرامی. با تشکر از نظر ارزنده شما. با یادگیری زبان انگلیسی شما میتوانید به راحتی ۷ زبان دیگر را به راحتی تمرین کنید. موفق باشید.

 3. User avatar

  مهدی صالحی

  من سی تا زبان بلدم اهل ابهرزنجان هستم

 4. Admin avatar

  مدیر سایت

  موفق و پیروز باشید، سایت www.EN45.com برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی به صورت کاملا آنلاین و حرفه ایی در خدمت شما است.

 5. User avatar

  جواد حجابی

  با سلام و احترام، من زبان انگلیسی را در حد حرفه ای بلدم چون رشته دانشگاهی ام بوده. بخاطر کار در کشور امارات (دوبی) به مدت دو سال مکالمه عربی را بلدم. در حد کاملا حرفه ای ترکی استانبولی مکالمه می کنم. حدود 5-6 سال است روسی را به شکل حرفه ای کار کردم و هم نوشتن هم خواندن و هم مکالمه زبان روسی را بلدم. زبان فرانسوی و ایتالیایی را در حدود مکالمات روزمره بلدم. زبان ترکی آذری زبان مادری ام است و زبان فارسی به عنوان زبان دوم و ملی. با این توضیحات حدود 8 زبان بلدم.

 6. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، بسیار عالی است، موفق و پیروز باشید

ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.