چگونه تلفظ انگلیسی خود را بهبود ببخشیم؟ (بخش اول)

1 تصمیم بگیرید که با کدام لهجه میخواهید صحبت کنید؟

انواع مختلفی از لهجه زبان انگلیسی وجود دارد. دو تا از رایج ترین لهجه ها، بریتانیایی و امریکایی میباشد. حتی درون لهجه امریکایی یا بریتانیایی هم خیلی تلفظ های متفاوت وجود دارد، اما بیشتر ابزارهای یادگیری به شما کمک خواهد کرد تا لهجه صحیح امریکایی یا بریتانیایی را یاد بگیرید. تلفظ های امریکایی و بریتانیایی کاملا متفاوت هستند.حروف بی صدا در هردو یکی هست(به جز صدای T و صدای R که بعد از یک حرف صدادار می آیند)،اما حروف صدادار آنها با هم متفاوت هستند.


2 یادگیری الفبای آوایی بین المللی (International phonetic Alphabet) و صداهای فردی انگلیسی

الفبای آوایی بین المللی (IPA)، مجموعه ای از علامت هایی که نشان دهنده صداهای مختلف یک زبان است.وقتی شما تمام صداهای زبان انگلیسی و علامت هایی که نشان دهنده این صداها هستند را میدانید، شما این توانایی را خواهید داشت که هر کلمه ای را در انگلیسی، تلفظ کنید.


3 وقتی یک کلمه جدید یاد میگیرید، اول تلفظ صحیح آن را یاد بگیرید

هرچه بیشتر یک کلمه را اشتباه تلفظ کنید، صحیح کردن آن سخت تر میشود و شما یک عادت بد ایجاد کرده اید و خیلی طول میکشد تا از این عادت دوری کنید. این هست دلیل این که چرا یادگیری IPA بسیار مهم است و همینطور استفاده از دیکشنری های مخصوص زبان آموزان.


4 سعی کنید صحبت کردن انگلیسی را تقلید کنید

تقلید کردن یعنی، کپی کردن چیزی برای انجام دان کاری به همان راه. آیا واقعا طرز انگلیسی صحبت کردن شخصی را دوست دارید؟ سعی کنید طرز صحبت کردن او را کپی کنید. آیا تا به حال برای شوخی، طرز صحبت کردن شخصی از یک شهر دیگر و با لهجه دیگر را تقلید کرده اید؟ این چیزی هست که در انگلیسی به آن نیاز دارید این یک فعالیت عالی برای تمرین است: چشم هایتان را ببندید در حالی که چیزی را به زبان انگلیسی گوش می دهید، مثل یک آهنگ یا یک فیلم یا برنامه تلوزیونی و به دقت گوش کنید که گوینده چه گوید، حال سعی کنید دقیقا شبیه آن صدا را تقلید کنید. به صداها گوش کنید، سعی نکنید که به کلمات نگاه کنید. یک کلمه یا جمله را انتخاب کنید و بسیار گوش کنید، سعی کنید صدای گوینده را به صورت کاملا بومی و محلی تقلید کنید.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45دیدگاه کاربران (4)
 1. User avatar

  reza

  عااااالی بود

 2. User avatar

  Nanaz

  Good

 3. Admin avatar

  مدیر سایت

  Thank you. We are glad you like en45.com. Please let us know what you think about the site more often. We would love to know what you have to say.

 4. User avatar

  Mushtaq haqjo

  Very good

 5. Admin avatar

  مدیر سایت

  We are glad you like en45.com Please feel free to use our newly added features such as chat and .dictionary. Take care

 6. User avatar

  Rezarahimnejad

  What's the importance of English language

 7. Admin avatar

  مدیر سایت

  Do you know why learning English is so important? English may not be the most spoken language in the world, but it is the official language in a large number of countries. It is estimated that the number of people in the world that use in English to communicate on a regular basis is 2 billion! For improve your English, You have to work on: Speaking Writing Listening Reading Understanding

ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.