چطور زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

How to learn English very fast

بسیاری از زبان آموزان برنامه بسیار شلوغی دارند و وقت بسیار کمی را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص می دهند و تنها می خواهند در کوتاه ترین زمان، زبان انگلیسی را یاد بگیرند. گاهی بیشتر به خاطر این است که یک مصاحبه و یا یک امتحان مهم در پیش دارند.


حال سوال اینجاست که آیا واقعاً امکان یادگیری زبان در 2 یا 3 ماه امکان پذیر است؟


در جواب باید گفت که قطعاً هر آموزشی نیاز به تلاش و وقت گذاشتن دارد و یاد گرفتن هر زبانی هم گستردگی و سختی خاص خود را دارد و چون زود هم فراموش می شود، نیاز تکرار و تمرین بسیار نیز هست. اما راه هایی وجود دارد که به یادگیری ما سرعت می بخشد. اول از همه اینکه حتماً باید توانایی به انجام رساندن یک برنامه فشرده را داشته باشید و بتوانید مطالب را به سرعت بیاموزید، به دلیل این که باید روزی 8 الی 14 ساعت وقت بگذارید و در هر ساعت باید شاداب، با حوصله و پر انرژی باشید. برای رسیدن به این هدف باید شور و علاقه را سر لوحه کار خود قرار دهید که 80 درصد موفقیت شما همین پشت کار و شور و اشتیاق شما در انجام این کار است و تنها 20 درصد شامل مطالب و روش خواندن شما می شود. برای انرژی دادن به خود، به توانایی هایی فکر کنید که در صورتی که انگلیسی را روان صحبت کنید، به دست می آورید و این که زندگی شما چقدر در جهت مثبت تغییر خواهد کرد. به چیزهایی فکر کنید که به شما انگیزه می دهد و همچنین به جنبه های منفی فکر کنید که در صورت ندانستن زبان انگلیسی برای شما به وجود می آید. مثلاً اینکه به شغل مورد علاقه خود دست پیدا نخواهید کرد تا زمانی که انگلیسی را یاد بگیرید.

برای یادگیری زبان انگلیسی، برای خود انگیزه ایجاد کنید. هر چه دلایلتان بیشتر باشد، انگیزه تان بیشتر خواهد بود و هر چه انگیزتان بیشتر باشد، به موفقیت های بزرگتری خواهید رسید.

متنوع کار کنید. چون شما در حال انجام یک برنامه یادگیری فشرده هستید به احتمال زیاد در صورتی که روشتان متنوع نباشد، هر چند علاقه زیادی داشته باشید، به زودی خسته می شوید. نباید حجم زیادی از اطلاعات یک شکل را وارد مغز خود کنید. یکباره لغت نخوانید یا فقط یک روز را به یادگیری گرامر اختصاص ندهید. توجه داشته باشید که هنگام یادگیری لغت، از لغات ساده شروع کنید نه سخت و دشوار، و تا زمانی که خوب یاد نگرفتید، لغات جدید را شروع نکنید. سعی کنید به صورت متنوع در یک روز هم لغت، گرامر و هم مکالمه را به صورت هم زمان یاد بگیرید تا برای خودتان هم جذاب باشد.

زندگی کردن در کشورهای انگلیسی زبان و یا سفر به این کشورها اگر چه تاثیر بسزایی در صحبت کردن دارد و در مدت کوتاه باعث تقویت مکالمه شما می شود، اما این امکان برای همه ما وجود ندارد. ولی می توانید به راحتی با ایجاد یک محیط انگلیسی برای خود، گوش خود را به شنیدن این زبان عادت دهید. ایجاد این محیط بسیار ساده است و می توانید هم زمان با انجام کارهای روزمره، خود را در این محیط قرار دهید. به هر فایل صوتی انگلیسی مانند آهنگ، اخبار تلویزیون، رادیو و فایل های صوتی، آموزشی و درسی را در هر کجا که هستید به طور مداوم گوش فرا دهید.

برای مثال در تلفن همراه خود فایل های صوتی آموزشی و یا رادیویی (در صورت داشتن اینترنت) را روشن بگذارید و در حال تمیز کردن منزل، آشپزی، کار کردن در محل کار، حتی گاهی درس خواندن، به آنها گوش دهید. بگذارید در لپ تابتان فیلم یا موسیقی همزمان با کارهایی که انجام می دهید پخش شود. همچنین به همین شیوه به فیلم ها و اخبار انگلیسی زبان از تلویزیون نیز گوش فرا دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ وجه لازم نیست با دقت فراوان گوش دهید تا حتماً معنی آن را متوجه شوید. این کار فقط به این دلیل است که گوش خود را به این زبان عادت دهید و برای خود محیطی انگلیسی را شبیه سازی کنید.

یکی دیگر از راه هایی که می تواند بسیار مفید باشد و به سریع یاد گرفتن شما کمک کند، خواندن است. تا جایی که می توانید همه چیز را به زبان انگلیسی بخوانید. کتاب های داستان در سطح های مختلف، رمان و روزنامه های انگلیسی زبان به راحتی قابل تهیه هستند. حتی اگر کتاب مورد علاقه خود را پیدا نکردید بهتر است آن را در اینترنت جستجو کنید. حتی روزنامه هایی مانند New York times و The Guardian را می توانید به صورت آنلاین بخوانید. اگر خواندن کتابی را که دارید را تمام کردید، بهتر است آن را دوباره بخوانید. مطمئناً در بارهای دوم و سوم کلمات و دستورزبان آن را بهتر به خاطر می سپارید.

تا جایی که می توانید با دوستان و آشنایان خود، به زبان انگلیسی صحبت کنید و ایرادهای یکدیگر را اصلاح کنید. یک دوست انگلیسی زبان و یا دوستی که برای صحبت کردن با او مجبور به استفاده از زبان انگلیسی شوید، داشته باشید. با این شیوه مکالمه و حتی مهارت نوشتن خود را به سرعت تقویت می کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر فقط قصد تقویت مکالمه را دارید زیاد گوش دهید و بسیار صحبت کنید و از پرداختن به جنبه های دیگر بپرهیزید. به هیج وجه به گرامر توجه نکنید. محاوره انگلیسی و بیشتر آمریکایی بسیار متفاوت با زبان رسمی و نوشتاری می باشند و اگر در حین صحبت کردن ذهن شما درگیر گرامر باشد، نمی توانید راحت صحبت کنید و ممکن است حتی کلماتی که می دانید را هم از یاد ببرید.

از همه مهمتر این است که تمرکز خود را بر روی یاد گرفتن انگلیسی بگذارید و نه به نتیجه ای که قرار است بگیرید. زیرا هر چه به نتیجه فکر کنید ترس و اضطراب شما نیز بیشتر می شود و ترس ناشی از این هیجان باعث دل زدگی شما می شود.

سعی کنید در مدت یادگیری زبان، از رسانه های انگلیسی زبان استفاده کنید. برای مثال تنظیمات تلفن همراه خود را به زبان انگلیسی قرار دهید. بسیاری از افراد به دلیل کارمند بودن و نداشتن زمان کافی، نمی توانند در کلاس های آموزشی شرکت کنند. بهترین و آسان ترین راه برای این افراد استفاده از سایت های مجازی و آنلاین می باشد. همچنین می توانید از بسیاری از نرم افزار ها و اپلیکیشن های مربوط به آموزش زبان انگلیسی در تلفن همراه خود استفاده کنید.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45دیدگاه کاربران (19)
 1. User avatar

  ایمان

  واقعا عالی بود و من هم میخوام از امروز به یادگیری زبان مشغول بشم.

 2. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام کاربر عزیز. موفق باشید و ما امیدواریم که قابلیت سایت en45 مد نظرتان باشد و انگلیسی را به راحتی تمرین کنید.

 3. User avatar

  سحر صادقی

  خوب بود.

 4. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام زبان آموز گرامی. از نظراتخوب شما ممنون هستیم. امیدواریم که از صفحه اول سایت en45 که اخیرا به روز شده استفاده کامل را ببرید. موفق باشید.

 5. User avatar

  مریم

  ممنون.به امید خدا شروع می کنم

 6. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، امیدواریم نهایت استفاده را از سایت ببرید. در صورتی که سوالی برایتان پیش آمد میتوانید از طریق گفتگو، که در قسمت پایین صفحه قرار دارد، با ما در تماس باشید. موفق باشید.

 7. User avatar

  بهش فکر نکن

  واقعا عالی و خوب بود.

 8. Admin avatar

  مدیر سایت

  از لطف شما بسیار سپاس گذاریم. به همراهی با ما ادامه دهید. موفق باشید.

 9. User avatar

  ناصر

  تشكر

 10. Admin avatar

  مدیر سایت

  ممنون از شما کاربر گرامی خوشحالیم که نظر مثبت شما را می شنویم، موفق باشید.

 11. User avatar

  فیصل

  من نخوندم اما خوب بود .

 12. Admin avatar

  مدیر سایت

  از شما ممنونیم که سایت ما را مرور کردید. برای تقویت زبان انگلیسی خود به ما بپیوندید.

 13. User avatar

  سامکریمی

  من دید گاهم این است که زبان انگلیسی سخت است من زبان انگلیسی را برای خودم به یک کوه تبدیل کرده ام حال دنبال یک راه حل میگردم

 14. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، نگران نباشید چون شما در پایه گذاری زبان انگلیسی به حال خود رها شدید و بی شک هر کسی ضعف های خود را در یادگیری انگلیسی دارد. به ما بپیوندید و زبان خود را از پایه تا پیشرفته بهبود دهید. شیوه های یاردگیری ما اضطراب شما را از بین خواهد برد.

 15. User avatar

  مریم احمدی

  به نظر من زبان اینگیسی مانند یک زنجیر است اگر یکی از آنها از دیگری خطا خورد دیگه درست کردنش خیلی سخته پس به همین دلیل باید از اول زنجیر شروع کنیم تا آخرش به درستی بریم

 16. Admin avatar

  مدیر سایت

  با سلام. ما در en45 با شما موافق هستیم و تلاش داریم تا از پایه تا پیشرفته انگلیسی را به همگان یاد بدهیم. نظرات خوب شما ما را در این راه همراهی خواهند کرد.

 17. User avatar

  Sahil shahi

  بسیار موثر است برای یادگیری زبان من از همین حالا گفتنی های شما را عملی می کنم

 18. Admin avatar

  مدیر سایت

  تیم پشتیبانی en45.com دائما در تلاش است تا در یادگیری و تقویت زبان انگلیسی شما سهیم باشد.

 19. User avatar

  nasir noori

  زبان انگلیسی را بسیار دوست دارم. ولی نمیدانم که چگونه باید یاد بگیرم.

 20. Admin avatar

  مدیر سایت

  دوست عزیز و گرامی، این وب سایت، به شما در جهت یادگیری زبان انگلیسی کمک خواهد کرد. آموزش به طور کامل به صورت آنلاین بوده و بسیار اصولی و با روشی جدید، مطالب را در ذهن شما میگنجاند اما نیاز به همت و تلاش شما است و آموزش قطعی و تضمینی از ما خواهد بود. لذا از همین الان تصمیم جدی برای شروع یادگیری این زبان بسیار مهم امروزی، بگیرید.

 21. User avatar

  fawad

  انگلیسی یاد بگیرین بسیار مهم است

 22. Admin avatar

  مدیر سایت

  بله، یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم و حائز اهمیت است و امروزه آنانی که به انگلیسی مسلط نباشند، نمیتوانند به موفقیت های عالی برسند.

 23. User avatar

  Farhad

  من میخواهم که در ثبت شوم نمیشه

 24. Admin avatar

  مدیر سایت

  با سلام، لطفا با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید. با تشکر

 25. User avatar

  Farhad

  من میخواهم که در ثبت شوم نمیشه

 26. Admin avatar

  مدیر سایت

  با سلام، لطفا با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید. با تشکر

 27. User avatar

  زلمی

  خیلی آموزنده بود من باشما موافقم تشکر

 28. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، با سپاس از اینکه سایت آموزش آنلاین زبان EN45 را انتخاب نمودید. با تشکر

 29. User avatar

  مریم

  سلام وقت تون به خیر من خیلی شروع کردم به یادگیری زبان ولی هردفعه هی ترکش میکنم واقعن نمیدونم چکار کنم ؟؟؟

 30. Admin avatar

  مدیر سایت

  دوست عزیز، انگلیسی یک ضرورت است و باید همیشه نسبت به یادگیری و تقویت آن اقدام کنید. یکی از فواید یادگیری زبان انگلیسی با EN45.com این است که جذاب تر از هر روشی است و ۲۴ ساعته و در هر مکانی در دسترس است. و اینکه شما موفقیت خود را در این روش احساس خواهید کرد و روز به روز تلاشتان بیشتر میشود. اما راه سخت این مسئله فقط ۲-۳ ماه اول است و پس از آن بسیار آسان خواهد بود. موفق و پیروز باشید

 31. User avatar

  علیرضا

  56545545

 32. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، چطور میتوانم شما را راهنمایی کنیم؟

 33. User avatar

  طیب

  Taku gaec Taku wre maeh

 34. Admin avatar

  مدیر سایت

  Hello, How can I help you?

 35. User avatar

  mah14

  سلام من پشتکار وحوصله ندارم اما دوستدارم یادبگیرم و پیشرفت کنم ازراهنماییاتونم ممنون اما چ تضمینی هست برای اینکه در یه مدت کوتاه مسلط شیم جدااز استعدا و تمرین و چقد زمان میبره ک بتونیم مسلط شیم آیا امکانش هست کtofelیاielsبگیریم؟؟؟

 36. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، در سایت ثبت نام کنید و با روند آموزش، این تضمین به شما ثابت خواهد شد که سایت EN45.com طبق یک متد جدید و خلاقانه و اصولی، انگلیسی را به شما آموزش میدهد.

 37. User avatar

  mohamad

  سلام آیا توصیه میکنید برای یادگیری زبان از پکیج های دکتر جاوید استفاده کنم لطفا صادقانه جواب بدید با تشکر

 38. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، صادقانه بگوییم، فقط و فقط یک ماه سایت en45.com امتحان کنید و خودتان جواب سئوال خودتان را خواهی گرفت و خواهید فهمید چقدر این سایت در یادگیری انگلیسی برای شما موثر بوده. موفق و پیروز باشید

ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.