راههای طبیعی درمان افسردگی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

 

 

افسردگی بیماری قرن حاضر است. این روزها با پیشرفت تکنولوژی ارتباطات انسان ها با یکدیگر بسیار محدود شده است و همگی در غالب فضای مجازی با یکدیگر در ارتباط هستند. دنیای مجازی دنیای نه چندان سالمی است. چون دیگر ارتباطات افراد در گستره صداقت نیست. در این فضا هر اتفاقی قابل اجراست، خصوصا اگر استفاده کنندگان از این دنیای مجازی به قصد سو استفاده با آن برخورد کنند. بنابراین و با توجه به این موضوع انسان ها بیش از پیش از یکدیگر دور شده اند. افسردگی برای خود راهای درمان زیادی دارد. اما در اینجا می خواهیم به راههای درمان طبیعی افسردگی بپردازیم.

برنامه ثابتی برای خودتان در نظر بگیرید. در این مورد دکتر ایان کوک در تحقیقات خویش در مورد افسردگی در دانشگاه یو سی ال ای به این نتیجه رسیده است که بهترین و اولین راه درمان افسردگی نوشتن یک برنامه ثابت و اجرای آن است.

برای خود هدف تعیین کنید. برای این منظور ابتدا اهداف کوتاه مدت تعیین کنید و حتی روزانه هدف گذاری کنید. هدف های کوچکی انتخاب کنبد که مطمئن هستید می توانید آنها را اجرا کنید. با همین هدف های کوچک کم کم هدف های بزرگ تر برای خود انتخاب کنید.

ورزش کنید. ورزش باعث ترشح اندروفین می شود که خودش در مدت زمان زیاد سود بیشتری را نسیبتان می کند. ورزش روزانه مغز را تقویت میکند و باعث می شود نگاهی مثبت اندیش به اتفاقات و وقایع روزانه داشته باشید.

سالم غذا بخورید. یکی از دلایل برای اینکه متوجه شوید به این بیماری دچار شدید یا نه، غذا خوردن عصبی و اضافه وزن ناشی از پر خوری است. کراقب تغذیه خود باشید. غذاهایی با امگا 3 فراوان مثل ماهی سالمون یا نان و غذاهایی با اسید فولیک مانند اسفناج یا اووکادو به کاهش افسردگی کمک میکنند.

به اندازه کافی بخوابید. برای خوابتان ساعت منظم تعیین کنید. در طول روز چرت نزنید. با کامپیوتر، تلویزیون و گوشی موبایل نخوابید. در ساعت معینب بخوابید و در ساعت معینب از خواب بیدار شوید.

موسئولیت گریزی را کنار بگذارید. شاید در وحله اول دیگران خصوصا اطرافیان نزدیک به شما بگویند که مسئولیت های خود را کم کنید اما این کار خودش دقیقا دامن زدن به بیماری شما را افزایش میدهد. مسئولیت های روزانه خود را به صورت سابق انجام دهید. انجام فعالیت های ثابت گذشته به شما کمک میکند که حس خوشایندی از خود بدست بیاورید.

با افکار منفی مقابله کنید. بخش عمده ای از افسردگی در ذهن اتفاق می افتد. منطق را به تفکر خودتان اضافه کنید. تمرین ذهن مثبت داشتن را فراموش نکنید.

برای خود دغدغه های تازه و جدید خلق کنید. ایده های تازه برای شما حکم دارویی است که به شما کمک میکند تا موتور شما شروع به حرکت کند. زمانی که وضعیت ثابت خود را تغییر میدهید باعث می شود که احساس لذت و آموزش را توامان با هم کسب کنید.

شادی کنید. با استفاده از فعالیت های مفرح احساس شاد بودن را در خود تقویت کنید. به کارهایی بپردازید که از آنها لذت می برید. این کار به خودی خود احساس شادی را در شما تقویت میکند.

 


 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.com

 دیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.