An apple a day, keeps the doctor away

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

 

An apple a day keeps the doctor away

یکی از خوراکی های سلامت بخش در اطراف ما سیب است. طبق نظر محققان و مورخان منشا اصلی سیب مناطق سردسیر شمال اروپا می باشد. چون این میوه با ارزش و مفید است بنابراین به نقاط مختلف جهان منتقل شده است. در حقیقت تمدن انسان از دیر باز به سیب پیوند خورده است. سیب یکی از میده هایی است که قبل از دیگر میوه ها شناخته شده است. سیب نماد عشق و باروری، دوستی، زیبایی، خوشبختی، تندرستی، دانایی، خوشی و نیرومندی است. سیب انواع بسیاری دارد و همه آنها مانند هم نیستند. اندازه، رنگ، بو و مزه متفاوت آن در گونه های مختلف دیده می شود. مواد مغزی موجود در سیب نیز به اندازه آن بستگی دارد.

درخت سیب در بیشتر نقاط دنیا پرورش داده می شود. سیب میده ایست که می توان گفت در همه جای دنیا یافت می شود. در ایران نیز این میوه به صورت درختان وحشی در جنگل های شمال یافت می شود.

خواصی که برای میوه سیب در نظر گرفته شده بسیار زیاد است. سیب ویتامین ها و مواد مغزی زیادی دارد. یکی از عمده ترین خواص آن تاثیر شگرفش بر روی مو و پوست است که به طور کلی باعث شادابی و طراوت می شود. با استفاده از سیب ناراحتی های شایع مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری بیماری ها ی پوستی درمان می شود. سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین ( ویتامین بی) ، ویتامین سی و آ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم بسیار میوه غنی است.

یکی از خواص این میوه تنظیم فشار خون است. خوردن سیب و حتی بو کردن آن باعث تنظیم فشار خون در افراد می شود. سیب مفید برای دندان ها و لثه هاست. اسید های موجود در سیب هنگام جویدن، باعث از بین بردن باکتری های دهان می شود و دندان ها و لثه ها را تمیز می کند. در حقیقت جویدن یک سیب مانند این است که از یک مسواک طبیعی استفاده کرده اید. مینای دندان را محکم می کند و از جرمهای دهان و دندان جلوگیری می کند.

به خاطر همین خواص بیشمار سیب است که انگلیسی ها ضرب المثل بالا را که در ابتدای مقاله نوشته شده بیان می کنند. آنها معتقدند خوردن یک سیب در روز شما را از دکتر رفتن بی نیاز می کند.


آموزش آنلاین زبان انکلیسی 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.