صداقت در زندگی چه تاثیراتی دارد

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

 

صداقت در زندگی انسان ها تاثیرات فراوانی دارد. صداقت در زندگی احساسی بدین صورت است که فرد بتواند عواطف و احساسات خود را به درستی بیان کند. برای اینکه بتوانیم از نظر احساسی صادق باشیم باید در وهله اول از احساسات خودمان با خبر باشیم. آگاهی از احساست به میزان هوش احساسی افراد وابسته است. هر قدر به میزان هوش احساسی خود واقف باشیم می توانیم راحت تر تشخیص دهیم که وقت خود را چگونه و با چه افرادی می توانیم صرف کنیم.

زمانی که شما سعی می کنید که با دیگران در بیان احساست خود صادق باشید، به شما کمک می کند که از نظر احساسی صداقت بیشتری از آنها بگیرید. صداقت در احساست باعث میشود تا کارهایی که به دلخواهتان نیست را انجام ندهید. همچنین سریع تر فردی را که برای احساساتمان ارزش قایل است را پیدا میکنیم.

صداقت احساسی، نیازمند آگاهی، اعتماد به نفس و حتی شجاعت است. ما همیشه زمانی که در جو اجتماعی قرار میگیریم به احساساتمان بی توجه هستیم. آنها را نادیده میگیریم و در مورد آنها به خودمان دروغ می گوییم. برای مثال زمانی که حالمان واقعا خوب نیست اما کسی از ما میپرسد که آیا خوب هستیم یا نه معمولا بیان میکنیم که خوبیم. یا فردی که عصبانی است و حالت تدافعی به خودش گرفته است؛ حاضر نیست قبول کند که عصبانی است.

صداقت احساسی از دوران کودکی معنا پیدا میکند. کودکان به راحتی احساسات خود را بیان میکنند. اما در همان دوران کودکی آنها یاد میگیرند که در بیان احساست خود صادق نباشند. والدین و مربیان از فرزندان می خواهند که مانند آنها باشند و بزرگونه رفتار کنند. این کار مغایر با احساست افراد است. به کوکانمان میگوییم لبخند بزنند حتی اگر خوشحال نیستند. بدون اینکه احساس پشیمانی داشته باشد از آنها می خواهیم که عذرخواهی کنند. زمانی که احساس قدر شناسی ندارند از آنها می خواهیم قدر شناس باشند. از آنها می خواهیم کسانی را که دوست ندارند ببوسند و اگر کاری مطابق خواسته آنها پیش نرفت فکر می کنیم که بی تدبی و خودخواهیست که اعتراض کنند.

به آنها می گوییم برای بیان احساسات خودشان از واژه های خاص استفاده کنند. مثلا آنها را از گفتن واژه متنفرم نهی میکنیم.

همین امور باعث می شود تا نوجوانان و بزرگسالان یاد بگیرند که در بیان احساست خود صادق نباشند. بنا براین نوجوانان یاد میگیرند به تدریج که دیگر مانند سابق با والدین و معلم ها و حتی دوستان خودشان صادق نباشند. آنها یاد میگیرند بیان احساس واقعی اشان هیچ ارزشی ندارد.

اولین راه برای ایجاد صداقت در احساسات، تصدیق و ارزش قائل شدن به احساست و عواطف فردی می باشد. زمانیکه از نظر احساسی مورد پذیرش قرار بگیریم و و احساساتمان را به رسمیت بشناسند آنوقت دیگر هیچ ترسی نخواهیم داشت. ما آزاد هستیم تا خود واقعیمان را به دیگران نشان دهیم. این ویژگی افرادی را که آنها نیز احساس امنیت می کنند و می توانند خودشان باشند را به سوی ما جذب میکند. در نتیجه در اطراف ما پر می شود از افرادی که امنیت، اعتماد به نفس و صداقت احساسی دارند.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.