شادی و تاثیرات روحی و جسمی آن در زندگی انسان ها

 

آموزش زبان انگلیسی آنلاین  

  

سرور همان حالت خوش و لذت بخشی است که دلیل آن علم به اتفاق یکی از اهداف و آرزوهاست. غم و اندوه حالت ناگوار و دردناکی است که از اطلاع بر انجام نشدن یکی از اهداف و آرزوها در انسان به وجود می آید.

آرامش و داشتن خیالی آسوده در دنیای امروز که پر از اضطراب و درد است نعمتی است که همگان آرزوی آن را دارند. در واقع یکی از نیاز های اساسی انسانها شاد زیستن است. شاد زیستن به تعالی روح و روان انسان کمک میکند و انسان با شادی می تواند به سلامت و پویایی رهنمون شود.

انسان ها به طور فطری از غم گریزان اند. و همیشه دوست دارند به سمت شادی پیش یروند. شادی و نشاز نه فقط بر روح و روان انسان ها تاثیر میگذارد بلکه بر جسم او نیز تاثیر میگذارد. از نگاه اجتماعی شادمانی باعث نزدیک شدن قلب های انسان ها به یکدیگر می شود. ترس ، نگرانی، ناکامی و بدگمانی را از بین میبرد. ارسطو می گوید، شادی بهترین چیزهاست و آن قدر  اهمیت دارد که دیگر چیزها وسیله به دست آوردن آن هستند.

البته همیشه باید این مسئله را پذیرفت که انسان ها دایم در زندگی خود هم صحته های غم انگیز و هم شاد را در کنار هم دارند. اساسا وجود غم در زندگی شادی را تعادل می بخشد.

شاد زیستن از ضرورت های مهم زندگی بشر است. و باعث خودسازی و اصلاح جامعه می شود. شادی علاوه بر جنبه های روحی بر جسم انسان نیز تاثیر می گذارد.

ارسطو در مورد شادی اینگونه صحبت می کند. مردم عادی شادی را لذت فرض میکنند، افراد موفق ، عملکرد خوب را برابر با شادی می دانند و دانشمندان، زندگی متفکرانه و جست و جوگرانه را معادل شادی می دانند.

در همین طمینه راسل می گوید، رغبت همگانی، نشانه انسان شاد است و برخی از مردم نیز خندیدن همیشگی و بکو و مگو نداشتن در زندگی را شادی می دانند.


 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.