هر آنچه در مورد ارز باید بدانید

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

ارز عموما از پول سر چشمه میگیرد. که شامل سکه و اسکناس های کاغذی می شود و توسط دولت توزیع می شود و داخل اقتصاد گردش دارد. ارز که واسط مبادله کالا و خدمات است و پایه و زیر بنای کسب و کارها به حساب می آید.

به صورت عمومی هر کشور ارز مخصوص به خودش را دارد. مثلا ارز رسمی در کشور سوئیس، فرانک و ارز رسمی ژاپن ین است. یک استثنا در مورد یورو وجود دارد که ارز پندین کشور اروپایی می باشد. اگرچه هر کشور ارز مختص به خود را دارد اما در مواردی ممکن است که سایر کشور ها ارز سایر کشور ها را قبول داشته باشند. مثلا الساوادور و پاناما دلار را به رسمیت می شناسند.

در سال 1792 بهد از به وجود آمدن سکه در ایالات متحده آمریکا، سکه هایی که ساکنین آمریکا از سکه های اسپانیایی استفاده می کردند چون این سکه ها سنگین تر بودند و ارزش بیشتری داشتند.

پول های جدید مثل کریپتوکارنسی، بیت کوین، داگ کوین و سایر ارزهای آنلاین و ارزهای برند به هیچ کشور خاصی تعلق ندارند. ارزهای برند، مثل کارت های اعتباری هوایی یا اعتبار در بازی های آنلاین به نسبت ارزش محصولات یا خدماتی که به آن وابسته هستند، ترزش گذاری می شوند. نظارت بر روی ارزهای دیجیتال کاملا غیر متمرکز است و نرخ مبادله ارز دیجیتال می تواند در بازه زمانی کوتاه به شدت تغییر کند.

ارزهای محلی، ارزهایی هستند که با هدف تجارت در یک منطقه کوچک بوده و از نظر ملی مورد حمایت نیستند. برای مثال در کشور آمریکا انواع مختلفی از ارزهای محلی وجود دارند که خودشان تاریخچه ای قبل از تاسیس بانک های ملی و ایالتی دارند. سایر نمونه هایی که در آن از ارز محلی استفاده شده شامل نوعی شبه ارز محلی به شکل قرض های دولتی است که به عنوان ارز مورد استفاده بوده اند. در بیشتر موارد، تنها بانک مرکزی یک کشور است که حق توزیع پول را دارد.

سرمایه گذاران اغلب ارز را در بازار بورس خارجی معامله میکنند. نرخ مبادله ارز نرخی است که در آن دو نوع ارز مختلف می توانند با یک دیگر مبادله شوند. این نرخ ها می توانند شناور یا ثابت باشند. نرخ ارز شناور یعنی ارزش تغییرات ارز در رابطه با مکانیزم های بازار خارجی تعیین می شود و نرخ ارز ثابت هم نرخی است که ارزش آن با ارز دیگری مثل طلا یا یک سبد از ارزهای مختلف گره خورده است.

بیشتر ارزها، مثل دلار آمریکا می توانند با سایر ارزها در بازار پول مورد معامله قرار بگیرند یا تبدیل شوند. اشخاص مثل توریست های بین المللی که می خواهند ارز خود را مبادله کنند معمولا این کار را در صرافی ها و یا بانک ها بدون محدودیت انجام میدهند. این نوع ارزها، ارزهای تبدیل پذیر هستند که بانک مرکزی بر آنها نظارت دارد.  بانک های مرکزی این کار را با کنترل جریان نقدی و سرمایه گذاری بین المللی انجام می دهند. ارزهای غیر تبدیل پذیر ارزهایی می باشند که در بازار خارجی شرکت نکرده اند و اجازه تبدیل شدن به سایر ارزها به طور مستقیم را ندارند.

 Currency معادل انگلیسی ارز می باشد.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.