چرا جنگ میکنیم

 

 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

 

در طول تاریخ هزاران سال بشر انسانها خواسته و ناخواسته با پدیده جنگ در ارتباط بوده اند. زمانی که این پدیده همراه با تجاوز و پایمال کردن عدالت و حق طلبی باشد، این پدیده شوم و نا میمون می شود.

در زندگی بشر جنگ علاوه بر اثر ات مستقیم که بر روی محیط زیست می گذارد، اثرات غیر مستقیمی نیز بر افراد میگذارد. به دلیل اینکه بیشتر از نیمی از جمعیت کره زمین برای امرار معاش به منابع طبیعی وابسته هستند بنابراین امکان درگیری برای کسب منابع بیشتر برای آینده از اثرات مخرب جنگ است.

در طی قرن های گذشته، بعد از پایان جنگ دولت های فاتح گرد هم می آمدند و با تدوین قوانین جدید در قالب کنوانسیون های متفاوت به زعم خود سعی میکردند جنگ های آینده را انسانی تر کنند.اما باز هم در جنگ های بعدب نیز متجاوزان به قوانین موجود هیچ اعتنایی نمیکردند.

همین استفاده از صلاح های شیمیایی خود گواه این است که وجود کنوانسیون های بین المللی هیچ گاه مانع استفاده از سلاح های مخرب نشده است.صلاح های شیمیایی از وحشیانه ترین ابزاری هستند که بشر در جنگ علیه هم نوعان خود استفاده میکند.

استفاده گسترده از گاز خردل اثرات زیان باری بر محیط زیست و اکوسیستم میگذارد.

      عملکرد طبیعی خاک را مختل میکند و امکان زندگی میکروارگانیسم های طبیعی خاک را از بین می برد.

           موجب جهش های ژنتیکی در گیاهان می شود. باعث توقف رشد آنها و از بین رفتن پوشش گیاهی می شود.

       در جانوران نیز موجب ایجاد اختلالات ژنتیکی و اختلال در رشد جنین شده و حتی سقط جنین حیوانات را به دنبال دارد.

    وارد شدن عامل به زنجیره غذایی از روش پدیده بزرگ نمایی زیستی. 

                                                             جنگ افزار های شیمیایی بر انسان و محیط زیست آثار مخرب چون کشنده ، آسیب رساننده و ناتوان کننده دارند. برای مثال گاز خردل باعث تغییرات عمده در DNA افراد میشود و باعث می شود که گوانین در افراد تولید نشود. باعث آسیب چرخه طبیعی شده و پروتیین ها و آنریم ها در سطح مولکولی آسیب ببینند. مرگ، سقط جنین، تظاهرات چشمی در جنین، شکاف کام و لب، ناهنجاری اندام ها، ناهنجاری های قلب و عروق، عقب ماندگی های عقلی، آژنری دیافراگم، اکتویی کلیه ها و کلیه های نعل اسبی از اثرات گاز خردل است.

  امید بر این است که این اثرات و این خرابی ها با ایجاد صلح بین دولت ها از بین برود.

 


آموزشکاه آنلاین زبان انگلیسی 

 
آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.