بازی های آموزشی

بازی های آموزشی

 

 

 

یک کلاس انگلیسی پر هیجان و موثر را تجسم کنید. همه دانش آموزان با انگیزه هستند و به شدت تلاش می کنند تا کلاس در مسیر درستی پیش برود.آن ها نظرات خود را به انگلیسی بیان می کنند و با همکاری هم فضای مثبتی را به وجود می آورند. یکی از راه های موثر در به وجود آوردن چنین فضای ایده آلی گنجاندن بازی های آموزشی و مهیج در برنامه درسی می باشد.

بعضی از معلمان بازی ها را به عنوان حواس پرتی تلقی می کنند و یا این طور تصور می کنند که بازی ها فقط روشی برای پر کردن وقت کلاس می باشد. در ادامه نمونه هایی بیان شده است که نشان می دهد این گونه از بازی ها چگونه در تقویت استراتژی درسی تاثیرگذار می باشد.

1)بازی ها روش خوبی برای مرور درس ها می باشد:

بازی هایی مانند بازی Back to board که در آن یکی از دانش آموزان پشت به تخته می نشیند و باید کلمه نوشته شده روی تخته را حدس بزند از جمله بازیهایی است که به خوبی می تواند در مرور کلمات آن جلسه یا جلسات درسی موثر واقع شود، همچنین برای دانش آموزان غایب جلسه پیش به نحوی دوباره تدریس می شود.

البته باید به این موضوع توجه داشت که بازی های تکراری عملکرد معکوس دارند، پس مربیان همواره باید در بازی های خود نوآوری داشته باشند. با اضافه کردن قوانینی جدید به بازی های قدیمی به آسانی می شود بازی های جدید و مهیجی ساخت.

2)بازی های می تواند درسهای کتاب محور را هیجان بخشند.

اگر شما تجریه تدریس داشته باشید ، با این موقعیت مواجه شده اید که بعضی از درس ها کتاب محورند و دانش آموزان به سختی با آن ارتباط برقرار می کنند. اگر به این قسمت ها بازی هایی اضافه شود که هیجان آن بیشتر شود دانش آموزان آسان تر می توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

هدف از این کار فقط هیجان بخشیدن نیست. بازی ها می توانند به دانش آموزان کمک کنند که عمیق تر درس را متوجه شوند و آن را به خاطر بسپارند.

3)بازی ها نو آوری و خلاقیت را در دانش آموزان افزایش می دهند.

در طول یک بازی، دانش آموزان می توانند در یادگیری یک زبان خلاقیت داشته باشند.در هرکدام از این فعالیت ها آن ها تبدیل به یک زبان آموز فعال شده که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

و در آخر بازی ها باعث می شوند که شما به عنوان یک معلم مبتکر و فعال شناخته شوید.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.