شهرها و دانشگاه ها

شهرها و دانشگاه ها

 

 

 

در این مقاله سخنان دکتر Jo Beall   را در رابطه با ارتباط بین شهرها و دانشگاه ها، دلیل اهمیت آن ها و چگونگی تغییر آن ها خواهیم خواند:

اهمیت شهرها بیش از قبل افزایش یافته است. برای اولین بار در تاریخ، اکثریت مردم در شهرها زندگی می کنند. در دهه های اخیر کشورهای صنعتی تعداد شهرهای خود را افزایش داده اند. اما امروزه کشورهایی که در آمد کم یا متوسط دارند هم به این چرخه پیوسته اند.

در حقیقت به قدری سریع در حال رشد هستند که اهمیتشان از نظر اقتصادی در تمامی ملت ها بالاتر از هرچیزی قرار گرفته است.

راز موفقیت این شهرهای جهانی در چیست؟ اقتصاد آن ها به طور وسیعی بر خدمات صنعتی آن ها وابسته است و این خدمات بر نیروی کار با سواد و ماهر و تکنولوژی قابل اعتماد وابسته است. نیروی کار ماهر از کجا به دست می آید؟ از دانشگاه ها و دانشکده های موجود در شهرها.

لندن نمونه خوبی از رابطه قوی بین شهر ها و دانشگاه هاست. این پایتخت دارای بیش از 40 موسسه آموزش تحصیلات تکمیلی و بیش از 400 هزار دانش آموز می باشد به عنوان متمرکز ترین شهر دنیا از لحاظ مراکز آموزشی شناخته میشود. این عامل باعث جذب توریست های بسیاری به این شهر شده است. از طرفی قدرت فرهنگی و اقتصادی این شهر باعث افزایش بازدیدکنندگان این شهر شده است.

دانشگاه ها و شهرها تاریخچه طولانی دارند. برای صدها سال، دانشگاه ها عمیقا به شهرهایی که در آن قرار گرفته بودند پیوند داشتند. اغلب این پیوند به دلایل اقتصادی به وجود آمده است. انقلاب صنعتی در قرن 19ام نقش بسیار مهمی در این رابطه داشت. در طول قرن 19 ام در مراکز شهری در حال رشد انگلستان، مانند منچستر و بیرمنگهام دانشکده هایی  برای تعلیم نیروهای کار حرفه ای و ماهر تاسیس گشت. اکثریت این دانشکده ها بعدا به دانشگاه های مهندسی تبدیل شدند زیرا در آن سال ها مهم ترین صنایع تولید و ساخت بود.

 به طور کلی دانشگاه ها و شهرها با یکدیگر پیوند و رابطه عمیق و جدا نشدنی دارند و در یک چرخه هردو در راستای پیشرفت یک کشور تلاش می کنند.

نیروی کار: Workforce

قابل اعتماد:Reliable

متمرکزترین:Most concentrated

پیوند:Bond

در حال رشد:Burgeoning


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.