نویسندگان بزرگ و مشهور چه نظری در مورد عشق دارند؟

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

 

 

در دنیای امروز عشق و دوست داشتن رنگ باخته و جای خودش را به خشونت و نارضایتی بخشیده است. بسیاری از افراد در پی شکست های پی در پی در زندگی از عشق ورزیدن دست کشیده اند. آنها باور یک انسان نا مهربان را پیدا کرده اند. برای این منظور بر آن شدم که نظر برخی ار نویسندگان را در مورد عشق مطالعه کنم. نویسندگانی که نوشته هایشان بخش اعظمی از فرهنگ یک جامعه را می سازند.

شاکتی گواین نویسنده کتاب کتاب راه تحول می نویسد که اگر به دنبال طریقی برای شعاه ور کردن آتش عشق در زندگی خود هستید، باید کار را از عشق ورزیدن به خویشتن آغاز کنید. یادبگیرید که خودتان را با تمام کاستی ها بپذیرید، یاد بگیرید که حتی بخش های نا خواستنی خود را دوست بدارید. در عمل خواهید دید که عشق در درون و پیرامون شما شکوفه خواهد کرد. ما به این دنیا آمده ایم که هر دو گونه عشق را بیاموزیم، عشق انسانی را با نیاز ها و آرزوها و پستی و بلندی هایش، و عشق معنوی را با تمام نیکخواهی های پیرامونش.

نویسنده کتاب جاده عشق، دیپاک چوپرا در مورد عشق نوشته جالبی دارد. همه ی  کارهایی که ما در زندگی می کنیم در طلب عشق است. عشق، خداست. عشق تجربه مقدسات است. عشق انگیزه و محرک اصلی تمام کارهای ریز و درشت است. کسی در جایی گفته بود جویندگان جایزه نوبل، عشق را می جویند. جایزه بهانه ای بیش نیست. هنگامی که عشق را به زندگی خود فرامی خوانید و هشیارانه و داوطلبانه زندگی خود را مملو از عشق می کنید، آنگاه معجزات فراوانی در زندگی شما روی می دهد. اگر در عشق ورزی بکوشید همه ی چیزهای خوب به زندگیتان سرازیر خواهد شد.

در کتاب شفای زندگی نوشته لوئیز ال. هی بیان می کند که من انسانی بودم سرشار از رنجش و نا خوشنودی، کسی که مرتب به حال خود دل می سوزاند و اصولا عشق را درک نکرده بود. من گمان می کردم که عشق چیزی است که باید آن را در خارج از وجود خود جست و جو کنم و بیابم. ولی سرانجام به مفهوم واقعی عشق پی بردم و این جست و جوی بی حاصل را کنار گداشتم. مهم تر از همه ی عشق ها، عشق ورزی به خویشتن است. اگر خود را دوست نداشته باشیم عشق هیچ کس برای ما رضایت بخش نخواهد بود. و اگر با کسی در ارتباط باشیم که به خود عشق نمیورزد هر قدر هم دوستشان بداریم باز هم کفایت نخواهد کرد زیرا آنها در درون خود به خویشتن عشق نمی ورزند.

اینها بخش کوتاهی از نوشته های کتب این نویسندگان به نام بود. با توجه به این نوشته ها پی میبریم که عشق باید از درون قلب انسان ها شروع شود و با شناخت و عشق ورزی به خویش ادامه یابد و به دیگران سرایت کند.


آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.