کمبود خواب و عوامل مخرب آن بر روی افراد

 آموزش آنلاین زیان انگلیسی

 

 

یکی از عوامل مخرب کم خوابی تاثییرات  آن بر روی استخوان ها انسان هاست و این تاثیر بر روی مردها بیشتر از زنان است.

مطالعات بسیاری در زمینه کم خوابی انجام شده است. بر طبق این مطالعات مشاغل شیفتی و افرادی که به طور مداوم در سفر هستند با کمبود خواب مواجه می شوند. یکی از عوامل و فاکتوذهای ناشناخته بیماری ضعف استخوان خصوصا در آقایان همین کمبود خواب است.

بیشتر اقایان جوانی که بت محدودیت خواب شبانه روزی رو به رو هستند 27 درصد بیشتر شکل استخوانهایشان تغییر میکند . خواب شبانه روزی بعضی افراد با ساعت بدنشان و محیط پیرامون متناسب نیست. و باعث ایجاد تاثیرات منفی بر روی افراد می شود.

محققان ثابت کرده اند که بر اثر کم خوابی سطح جذب استخوان بدون تغییر می ماند و بدون آنکه استخوان جدیدی شکل بگیرد استخوان پیرتر می شود.

تغییر در تعادل استخوان ها باعث ضعف استخوان می شود و در نهایت باعث ایجاد پوکی استخوان در افراد  می شود. اختلال در خواب به طور کلی بر متابولیسم استخوان ها تاثیر گداشته و برای آن مضر است.

بر اساس آزمایشاتی که محققان در طی سه هفته بر روی افراد انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که، افراد نیازمند پنج تا شش ساعت خواب در بیست و چهارساعت هستند.

خیلی از بیماری هایی که افراد با آنها دست به گریبان هستند از کمبود خواب نشات میگیرد. اما برای اینکه بتوانیم یک خواب آروم و بدون اختلال داشته باشیم، بهتر است یکسری مسائل را رعایت کنیم.

لباس راحت بپوشیم. لباس های کاملا نازک و آزاد به تن کنید تا آرامش را به بدنتان هدیه دهید.

از پتوی جداگانه استفاده کنید. اگر با همسرتان هم می خوابید بهتر است که پتوی جداگانه برای خودتان داشته باشید.

اتاق خواب خود را تمیز و پاکیزه نگه دارید. دکوراسیون اتاق شما باعث ایجاد آرامش برای شما در اتاق خوابتان می شود.

اتاق خوابتان را تاریک کنید. تاریکی مطلق اتاق خواب  شما بسیار راحت تر می توانید بخوابید.

پس برای اینکه با بیماریهای مخرب کم خوابی مواجه نشوید بهتر است به خودتان کمک کنید و سعی کنید خواب راحتی را برای خودتان داشته باشید.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.