چرا عاشق می شویم

 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

 

 

انسانها عموما در زندگی 6 نیاز اصلی و اساسی دارند. در ذیل به بررسی این 6 نیاز می پردازیم و در مورد ارتباط این نیاز ها با عشق و عاشق شدن صحبت میکنیم.

اولین نیاز اساسی انسانها نیاز به قطعیت است. داشتن حس کنترل روی زندگی، اطمینان از اینکه در آینده، زندگی شما دارای امنیت حداقلی است.( مثلا اینکه مطمئن باشید یک شغل ثابت دارید و در آینده در بدترین حالت گرسنه نخواهید ماند.)

دومین نیاز نیاز به عدم قطعیت یا تنوع است. این نیاز به نوعی متضاد نیاز اول است. اگر همه ی زندگی شما قابل پیشبینی، قطعی و صد درصد باشد، همه چیز کسل کننده خواهد شد. دقیقا مانند دیدن فیلمی که انتهای آن را می دانیم. تقریبا اکثر خودکشی ها به دلیل ارضا نشدن این حس در افراد است.

سومین حس مهم در این زمینه تیاز به مهم بودن، با ارزش بودن و مورد نیاز واقع شدن است. همه انسانها نیازمند حس مهم بودن هستند. همه انسانها نیاز دارند که مهم باشند و دیگران برایشان ارزش قائل شوند.

نیاز چهارم انسانها نیاز به ارتباط و عشق است. انسانها موجوداتی اجتماعی هستند و به دلیل ذات اجتماعی اشان با دیگران ارتباط برقرار می کنند و از آنها انرژی می گیرند.

نیاز پنجم انسان ها نیاز به رشد است. انسانها دوست ندارند درجا بزنند و دوست دارند رشد کنند. این حس در مورد همه افراد صادق است حتی کسانی که میلیارد هستند نیز اگر نتوانند این سرمایه در یک سال افزایش دهند حس بدی پیدا میکنند.

نیاز ششم و نهایی انسانها نیاز به بخشیدن به جهان اطراف، پا گذاشتن به فراتر از مرزها ی تنهایی خویش و کمک به دیگران است. نیاز ششم نیاز حیاتی انسان است. زیرا انسانها دوست دارند با دادن حس خوب به دیگران خود را آرام کنند.

حال در مورد شش نیاز اصلی و اساسی انسانها اطلاعات پیدا کردیم. آیا می دانید چه ارتباطی میان این نیار ها با عاشق شدن وجود دارد؟

اگر عاشق نشده اید، یعنی در ارضا و سیر کردن یک یا چند مورد از شش نیاز اصلی خود ناتوان بوده اید. به عبارت دیگر وقتی عاشق می شوید، این احساس شما یک پیغام از سوی شماست به جهان که نشان می دهد شما در ارضا و برآورده کردن یک یا چند مورد از شش نیاز اساسی خود ناتوان بوده اید.

برای مثال زنی در تامین نیاز اول خود عاجز است، یعنی نیاز به داشتن حس امنیت و نیاز به داشتن زندگی با ثبات. بنابراین به سادگی عاشق مردی می شود که رفتارش، ثبات و استواری را می رساند یا ثروتمند است.

بنابراین زمانی می توانید عشق حقیقی را تجربه کنید که بتوانید درون خود را غنی کنید و شش نیاز اساسی خود را به تنهایی مرتفع کرده اید. در این صورت عشق حقیقی را درک خواهید کردآمورش آنلاین زبان انگلیسی

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.