درد مزمن

 درد مزمن

 

   

روانشناسان به مردم کمک می کنند تا از درد های مزمن خود رهایی یابند. هرساله دردهای مربوط به بیماری، اختلالات و تصادفات بر حدود یک سوم از جوامع مختلف تاثیرگذار است.مشکلاتی مانند آرتروز، مشکلات کمر و ماهیچه در صدر مشکلات تقریبا همه گیر قرار دارند.

همه ما درد را در مراحل مختلفی از زندگیمان به انواع مختلفی احساس کرده ایم. زمانی که انگشتمان بریده می شود با ماهیچه ای می گیرد، درد در بدن شما نشانه این است که یک جای کار غلط است و زمانی که زخم بهبود می باید درد شما هم متوقف می شود.

اما دردهای مزمن نوعی دیگر از درد هستند. بدن شما هفته ها, ماه ها و سال ها پس از حادثه درد می کنند.دکتران دردهایی را در این دسته بندی قرار می دهند که بین 3 تا 6 ماه و یا بیشتر طول می کشند.چه چیزی باعث ایجاد این گونه دردها می شود؟

احساس درد بر اثر پیام هایی که به سیستم عصبی شما فرستاده می شوند به وجود می آید. زمانی که شما آسیب میبینید در محل آسیب سنسورهای درد فعال میشوند و پیامی را به فرم سیگنال الکتریکی میفرستند تا در آخر واحد به واحد به مغز شما منتقل شود و مغز شما این سیگنال را بررسی می کند و این پیام به شما می رسد که شما آسیب دیده اید. معمولا زمانی که عامل درد از بین می رود درد هم متوقف می شود و زخم هم بهبود می یابد, اما در دردهای مزمن حتی پس از بهبود هم شما احساس درد می کنید.

ممکن است بعضی اوقات این دردها بدون هیچگونه دلیل مشخصی اتفاق بیفتند. اما برای اکثریت مردم این درد ها پس از آسییب به وجود می آیند. تعدادی از این دلیل ها عبارتند از:

- آسیب ها و یا جراحی های گذشته

- مشکلات کمر

میگرن و انواع دیگر سردردها

- آرتروز

- آسیب های عصبی

عفونت

- درد ماهیچه

این دردها هم می توانند خفیف باشند و هم ضعیف و به این اشکال ظاهر می شوند: خفقان، سوزش، فشار، گزیده شدن، دل ریش شدن و سفت شدن.   

مزمن: chronic

اختلالات: Disorders

آرتروز: Arthritis

ماهیچه: Muscle

سیستم عصبی: Nerve System

سیگنال الکتریکی: Electrical signal

جراحی: Surgery

میگرن: Migraine

عفونت: Infection


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

 آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.