ترک عادت

ترک عادت

 

 

 

 

موفقیت برای هرکدام از ما نهایت خوشبختی و شادمانی است. اما اگر از هر یک از افراد بشر بپرسیم موفقیت چیست؟ تعریف متفاوتی ارائه می کنند.

بنابراین تعریف موفقیت برمبنای سلایق، علایق و باورهای افراد متفاوت خواهد بود.

موفقیت سن و سال هم می شناسد مثلا در سنین کودکی و نوجوانی موفقیت درسی مهمترین دغدغه بیشتر افراد است در حالی که در جوانی و میانسالی این دغدغه بی معنا خواهد بود.

شاید این تصور به ذهن شما خطور کرده باشد حال که موفقیت یک مفهوم نسبی است دستیابی به آن غیر ممکن است. این درحالیست که دستیابی به موفقیت از هر نوعش امکان پذیر است و وابسته به عادات و رفتارهای ماست. رفتارها و عادات اشتباه موفقیت مارا تعویق می اندازد با دوری از این عادات می توانیم سریع تر به موفقیت دست یابیم. برخی از عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند عبارت اند از:

حرکت نکردن

یکی از متداول ترین عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند سکون و عدم تحرک است. بسیاری افراد به موفقیت بسیار علاقه دارند اما یکجا می نشینند تا همه شرایط فراهم شود تا آن وقت در مسیر موفقیت گام بردارند.

هیچ گاه همه شرایط برای دستیابی به موفقیت یکجا فراهم نمی شود بنابر این لازم است شروع به حرکت کنیم تا به موفقیت نزدیک شویم. کوچکترین اقدام و حرکت ها می تواند زمینه ساز موفقیت های بزرگ باشد. بنابراین هیچ گاه منتظر فراهم شدن شرایط نباشید و با هرچه دراختیار دارید شروع کنید.

ترس

ترس  یکی از عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند است.

افرادی که ریسک پذیری ندارند بسیار کمتر از افراد ریسک پذیر به موفقیت می رسند.اگرتمام عمر بخواهید در حاشیه امن زندگی کنید و از ریسک کردن پرهیز کنید نمی توانید به آرزوهای خود دست یابید گاهی باید خطر کرد و دل به دریا زد. این به معنای بی فکری نیست بلکه به آن مفهوم است که ضمن بررسی جوانب دست به کار شویم.ترس از شکست گاهی مثل یک زنجیر به پای ما می پیچد و مانع موفقیت ما می شود.

اجتماعی نبودن

قدرت ما بسیار محدود است و اصولا به تنهایی نمی توان در هیچ زمینه ای موفق بود. بنابراین دوری از جمع یکی از عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند به شمار می رود.

سعی کنید با دیگران تعامل داشته باشید و ضمن اینکه کمک می کنید به موفقیت دست یابند از نیرو، توانایی ومهارت های ایشان جهت رسیدن به موفقیت های شخصی خودتان کمک بگیرید.

نداشتن هدف

بی هدف بودن از بزرگ ترین عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند محسوب می شود. باید تعریف دقیقی برای موفقیت خود داشته باشید و در جهت آن تلاش کنید.

موفقیت گاهی خرید یک ماشین جدید است، گاهی یافتن یک شغل تازه و گاهی هم بردن جایزه نوبل. به هر حال باید به شکل کاملا دقیق موفقیت را برای خود تان تعریف کنید.

بهترین کار برای اینکه بتوانید موفقیت شخصی خودتان را تعریف کنید این است که ببینید چه چیزی بیش از همه شما را خوشحال می کند.

عدم نظم و برنامه ریزی

برای دستیابی به موفقیت نخست باید آدم منظمی باشید. بی نظمی و عدم برنامه ریزی جزو عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند شناخته می شود.

برای اینکه زندگی تان نظم و ترتیب داشته باشد بهتر است برنامه های خود را به صورت مکتوب در بیاورید تا به این ترتیب تعهد بیشتری نسبت به آن پیدا کنید.

عدم شناخت صحیح از خود

عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند بسیار اند اما شاید بدترین آن ها عدم شناخت صحیح از خود باشد. تازمانی که نقاط قوت و ضعف خود را نشناسید نمی توانید به نقاط قوت خود تکیه کرده و نقاط ضعف تان را بر طرف سازید.

شناخت صحیح نقاظ ضعف و قوت برای هر فردی کلید پیروزی است به شرط اینکه منصف باشید و دچار قضاوت اشتباه نشوید.

بسیاری به خودشان سخت می گیرند و نقاط ضعف شان را بیش از آنچه هست می بینند. در مقابل هستند افرادی که به هیچ عنوان حاضر به پذیرش نقاط ضعف شان نیستند. نباید انتظار داشت هیچ کدام از این افراد به موفقیت دست یابند.

منفی بافی یا مثبت گرایی بیش از حد

افراد منفی باف یا کسانی که در ابرها سیر می کنند دارای عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند هستند. واقع بینی کلید موفقیت است. همیشه باید مثبت اندیشید و با تمام وجود تلاش کرداما این به معنای دوری از واقعیت نیست.

درست است که در سخت ترین شرایط باید مثبت اندیش بود و امید خود را حفظ کرد اما این به آن معنا نیست که مشکلات را ندید. با واقع گرایی می توان موفقیت را به آغوش کشید.

چسبیدن به گذشته

ماندن در گذشته از عادت هایی که موفقیت ما را به تعویق می اندازند است. سرزنش کردن خود، مرور خاطرات بد و کینه نسبت به دیگران سبب می شود روزهای خوش امروز را از دست بدهیم و نتوانیم به موفقیت دست یابیم.

یاد آوری گذشته فقط زمانی سودمند است که از آن عبرت بگیریم و خطاهای گذشته را تکرار نکنیم در غیر این صورت تنها مانعی برسرراه موفقیت خواهدبود.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

  

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.