نقش خلاقیت در یادگیری

نقش خلاقیت در یادگیری زبان انگلیسی

 

 

تعاریف مختلفی برای خلاقیت وجود دارد اما آیا تا به حال در مورد تفکر خلاقانه چیزی به گوشتان خورده ؟

تفکر خلاقانه مربوط به اعمال خلاقیت در حل مسائل و مشکلات می شود. اینکه چقدر یک نفر در حل مشکلات خود خلاقیت به خرج داده و خلاف عرف عمل می کند را تفکر خلاقانه می گویند.

همانطور که می دانید زبان انگلیسی شامل 4 مهارت اصلی و 2 مهارت فرعی است. در اینجا نقش این نوع از تفکر را در هر مورد بیان می کنیم. قبل از آن باید به شما بگویم که علاوه بر این دسته بندی، همه مهارت ها را می توان به دو دسته بندی کلی مهارت های تولید زبانی و درک زبانی تقسیم کرد.

مهارت شنیداری و خواند  (ادراکی)

این نوع مهارت شامل درک لهجه ها، گویش ها، کلمات و ساختار های مختلف زبانی است. شما باید قادر باشید که یک مطلب شنیداری را به زبان انگلیسی شنیده و آن را به طور کامل درک کنید. اما یادگیری تمام لهجه ها، گویش ها و کلمات، سالیان سال به طول می انجامد. پس باید چه کار کرد؟

شما باید قادر باشید که کلمات مختلف را حدس بزنید. وقتی کار به اینجا برسد، تفکر خلاقانه به کار می آید. هر چقدر تفکر خلاقانه بیشتری داشته باشید می توانید کلمات را به سادگی حدس زده و مطلب را درک کنید. 

در مورد خواندن هم این موضوع صادق است. شما هیچ گاه نمی توانید تمام کلمات و ساختار های یک زبان دیگر را به صورت دقیق یاد بگیرید. حتی در مورد زبان مادری ما هم این موضوع صدق می کند! اگر اینطور نبود پس چرا درس ادبیات فارسی را 12 سال در مدرسه به ما تدریس کردند!؟

مهارت های گفتاری و نوشتاری (تولیدی)

مهارت های تولیدی کمی از مهارت های ادراکی راحت تر هستند. اما در مورد گفتار، شما باید به صورت لحظه ای کلمه، ساختار، نوع گویش و هزاران مساله دیگر را باید در نظر گرفته و در نهایت باید بتوانید معنی خود را به درستی منتقل کنید. اما گاهی پیش می آید که کلمه مورد نظر خود را فراموش کرده اید. در این مورد یا باید وقفه ای در گفتار خود ایجاد کنید که کاری کاملا اشتباه است و به دنبال کلمه درست بگردید و یا اینکه کلمه ای هم معنای آن را جای گزین کرده و صحبت خود را ادامه دهید. روش دوم یک روش خلاقانه برای حل مشکل شماست. هر چقدر بیشتر تفکر شما خلاقانه باشد، راحت تر می توانید از این موقعیت ها فرار کنید و نگذارید کسی ضعف شما را ببینید!

در مورد نوشتار هم عین این موضوع صادق است. شما همیشه قادر نیستید که به دایره لغات خود دسترسی داشته باشید. گاهی حافظه ما را یاری نمی کند و کلمه ای که باید را به خاطر نمی آوریم. باز هم در این جا تفکر خلاقانه به کمک ما می آید و حتی می توانید به صورت کامل ساختار جمله ای که می نویسید را تغییر دهید تا معنای خود را به کلماتی دیگر به مخاطب منتقل کنید.

تست های مختلفی در این راستا به صورت آنلاین وجود دارد که می توانید میزان خلاقیت خود را اندازه بگیرید. اما این موضوع چه تاثیری در یادگیری شما دارد؟ اگر خلاقیت کمی داشتید اصلا نگران و دلسرد نشوید.

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید خلاقیت خود را بالا ببرید. تکنیک های خاصی که توسط روانکاو ها توصیه می شود در این راه بسیار مفید هستند. اگر کودک خردسالی را می شناسید، سعی کنید از کودکی خلاقیت او را بالا ببرید تا در آینده یادگیری بهتری داشته باشد. 


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.