مدرس مجازی

مدرس مجازی

 

 

 

همه با از دوران کودکی تا به امروز مدرس های مختلفی داشته ایم. در مقاطع تحصیلی مختلف و حتی درس های مختلف. اما هنوز بسیاری از ما هنوز مدرس مجازی نداشته ایم. در ایران این مساله هنوز هم کاملا رایج نشده است. اکثر ما فکر می کنیم که " آخه یه معلم مجازی مگه چیکار میکنه؟؟؟" . این سوالی است که شاید ذهن بسیاری از ما را درگیر خود کرده باشد. اما باور بفرمایید که وظیفه یک مدرس مجازی، چه بسا که سخت تر از یک مدرس حضوری است.

مدرس های حضوری حداقل مزیتی که دارند، ارتباط چشمی با شاگردانشان است. شما به عنوان یک مدرس از ظاهر شاگرد خود می توانید دریابید که مفهوم به اندازه کافی منتقل شده یا خیر. از طرفی می توانید ارتباط های مختلفی با شاگردان خود داشته باشید تا روند یادگیری را تسریع کنید. اما یک مدرس مجازی باید شاگردان خود را پیش بینی کند و مواد درسی مرتبط با آن را در اختیار آنها قرار دهد.

مهم ترین ابزاری که یک مدرس مجازی زبان انگلیسی در دست دارد، ابزار های ارزیابی اوست. پس سعی نکنید که تقلب کنید!  روش ارزیابی پویا یا همان داینامیک، روشی است که در آن مواد درسی آتی هر کلاس، بر اساس آزمونی که هنر جو از مواد قبلی درسی داده است طراحی می شود. دقیقا این آزمون ها نقش چشم و گوش مدرس را بازی می کنند و می توانند به دیدگاهی کلی از کلاس خود برسند.

در ایران متاسفانه هنوز هم این کلاس هم دست کم گرفته می شوند. نمونه این مقاومت را در مقابل خرید های اینترنتی نیز شاهد بودیم. اما در نهایت این مقاومت از بین رفت و مردم ما خرید اینترنتی را ترجیح دادند.

باید بدانید یک مدرس مجازی زبان انگلیسی به جای زمانی که سر کلاس باید صرف کند، می تواند این زمان را صرف طراحی مواد درسی مختلف و ارزیابی دائمی هنر جویان خود کند. وظیفه این مدرسان ارزیابی دائمی هنر جو و ارایه مواد درسی درخور شرایط مناسب است.

جذاب نمودن مواد درسی و جلب توجه هنر جو به این مواد نیز جزء وظایف مدرسان مجازی به حسا می آید. عملا مواد درسی ارایه شده برای هر گروه با موادی که به یک گروه دیگر تدریس می شود تفاوت چشم گیری دارد. این افراد باید سعی کنند که طبق شناختی که به صورت مجازی از هنر جویان خود پیدا کرده اند، مواد درسی ای را ارایه دهند که هم در سطح هنر جو باشد، هم برای او جذابیت داشته باشد و هم مفید واقع شود!

این مواد درسی کاملا بدیع بوده و هیچ ارتباطی با کتب درسی موجود در بازار ندارند! در آموزش زبان انگلیسی به این عمل تدوین مطالب درسی می گویند و به این معنا است که مدرس باید خودش به تنهایی از صفر تا صد یک درس را طراحی کرده و آن را به هنر جوی خود ارایه دهد!

قطعا این کار بسیار دشوار تر از ارایه یک منبع درسی خواهد بود.

اما شاید از خود بپرسید، خوب برای ما چه فرقی دارد؟

دقیقا تفاوت این مواد درسی و کتب درسی رایج بازار، فرق بین یک لباسی است که بر اساس یک الگوی عام از اندام افراد دوخته شده و هر کار هم کنید تماما در تن شما اندازه نیست و لباسی که یک خیاط حرفه ای به دقت برای اندام شما دوخته است! روشی که هر کس زبان را بهتر یاد می گیرید با فردی دیگر تفاوت دارد و اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است از روشی استفاده کنید که صرفا برای شما مناسب است و این وظیفه یک مدرس مجازی است.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.