دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

 

 

 

دانشگاه آکسفورد، واقع در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان، هم خاص است و هم تاریخی. علاوه بر این، دانشگاه آکسفورد  متشکل از چند کالج است، در نتیجه، دانشجویان و هیئت علمی این دانشگاه هم از نام پرآوازه و بزرگی دانشگاه آکسفورد بهره مند هستند و هم در کالج مخصوص خود از جامعه کوچکی که می توانند تحقیقات و تحصیل خود را به خوبی به انجام رسانند.

اگرچه تاریخ دقیق تاسیس این دانشگاه مشخص نیست، اما به نظر می آید که تحصیل در این مکان از سال 1096 انجام می شده است. با این حساب دانشگاه آکسفورد، بعد از دانشگاه بولونیا واقع در شهر بولونیا در کشور ایتالیا، دومین دانشگاه قدیمی با فعالیت مستمر از زمان شروع کارش است. دانشگاه آکسفورد از 38 کالج زیرمجموعه و دپارتمان های علمی مختلفی تشکیل شده که فکر بعضی از آن ها را هم نخواهید کرد. همه کالج ها مدیریت مجزا و ساختار داخلی و فعالیت های مجزا دارند و اعضای خود را کنترل می کنند. این دانشگاه محوطه دانشگاهی ندارد و ساختمان های آن در سطح شهر پراکنده شده اند.

دانشگاه آکسفورد همچنین قدیمی ترین موزه دانشگاهی و انتشارات دانشگاهی دنیا و بزرگترین سیستم کتابخانه دانشگاهی بریتانیا را دارد. پارک های این دانشگاه نیز در محوطه ای به مساحت 28 هکتار در شمال شرقی شهر قرار دارند و در طول روشنایی روز به روی همگان باز اند. این پارک ها علاوه بر ارائه فضای سبز و گیاهان عجیب، زمین های ورزشی که هم برای موارد رسمی و هم غیر رسمی استفاده می شوند نیز دارند.

رئیس رسمی دانشگاه صدراعظم (Chancellor) نامیده می شود و مانند بسیاری از دانشگاه های بریتانیا صرفا بیشتر عنوان رئیس را به دوش می کشد و زیاد در اداره روزانه دانشگاه مداخله نمی کند. او با رای جلسه عمومی دانشجویان (Convocation) شامل همه فارغ التحصیلان انتخاب می شود و تا زمان مرگ این جایگاه را دارد.

حقایقی درباره دانشگاه آکسفورد:

- دانشگاه آکسفورد در سال های 2017 و 2018 در مجله آموزش عالی تایمز رتبه اول را داشته است.

- بیش از 23000 دانشجو شامل 11728 دانشجوی کارشناسی و 10941 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل اند.

- رقابت برای دانشگاه آکسفورد بسیار زیاد است: در سال 2016 بیش از 19000 نفر برای ظرفیت حدود 3200 نفری کارشناسی رقابت داشتند. یعنی به ازاری هر یک نفر ظرفیت دانشگاه، 6 نفر داوطلب وجود دارد.

- دانشگاه آکسفورد بیش از 300 نوع برنامه تحصیلات تکمیلی دارد و 5 درصد کل دانشجویان تحصیلات تکمیلی پژوهش محور بریتانیا در این دانشگاه تحصیل می کنند.

- 40 درصد کل دانشجویان – حدود 9300 دانشجو – از کشورهای دیگر هستند. دانشجویان از 140 کشور و ناحیه مختلف برای تحصیل به آکسفورد می آیند.

- بر اساس سیستم Research Excellence Framework با بررسی رسمی تحقیقات همه دانشگاه های بریتانیا، آکسفورد بیشترین حجم تحقیقات جهانی را در این کشور داشته است.

- دانشگاه آکسفورد، همراه با کالج ها و انتشاراتش، بزرگترین کارفرمای آکسفورد شایر است و که 17000 شغل ایجاد نموده و بیش از 750 میلیون دلار به بدنه اقتصاد محلی تزریق می کند.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.