مکالمه انگلیسی

مکالمه انگلیسی

 

 

 

مکالمه چیست؟ مکالمه وقتی شکل میگیره که شما قادر باشید که مفهوم کامل مخاطب خود را درک کنید، به دنبال جواب در ذهن خود بگردید و جوابی قابل فهم به او بدهید. پس برای اینکه مکالمه خوبی داشته باشید و بتوانید به خوبی با یک نفر ارتباط بر قرار کنید، باید مهارت شنیدن و صحبت کردن بالایی داشته باشید. یادگیری این مهارت ها در زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت هست و هر کس که یادگیری را شروع میکند از همان ابتدا به دنبال این است که چه زمانی میتواند به خوبی مکالمه کند!

اما صبور باشید. این کار نیاز به صبر و تلاش دارد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. موسساتی هستند که به صورت تضمینی مکالمه شما را تا چند جلسه طوری تقویت میکنند که بتونید مکالمه کنید. بعضی ها به صورت اینترنتی و با استفاده از مالتی مدیا این کار رو میکنند. روش های زیادی وجود داره اما به طور کلی مکالمه را باید به دو بخش شنیداری و گفتاری تقسیم کرد و هر بخش را به صورت جداگانه تقویت نمود تا بتوان در مورد مکالمه فکر کرد!

تقویت مهارت شنیداری انگلیسی

برای اینکه شما مهارت شنیداری خودتان را تقویت کنید روش های مختلفی وجود دارد. اما قبل از آن باید به شما یک سری نکات رو گوش زد کنم. اول اینکه هر چیزی را گوش نکنید. چیز هایی که گوش میکنید ژانر های مختلفی دارند، مثلا فیلم، اخبار، کارتون، موزیک و خلاصه هر چیزی ژانر خاص به خودش را دارد. بهتر است از ژانر هایی شروع کنید که از دستور زبان محاوره استفاده نمیکنند و با سرعتی متوسط حرف میزنند. این کار باعث میشود که دلسرد نشده و تا حدی مطلب را متوجه شوید.

به لهجه های مختلف توجه کنید، بهتر است از لهجه آمریکایی سفید پوست استفاده کنید، زیرا لهجه های انگلیسی ها و یا سیاه پوستان کمی غیر قابل درک بوده و اصطلاحات خاصی دارند.

از مکالمه های انفرادی مثل اخبار شروع کرده و به مکالمه های دسته جمعی فیلم ها بروید. فیلم خیلی بیشتر از موزیک به شما کمک میکند زیرا داستان آن و دیدن تصاویر به حدس زدن کلمات کمک میکند.

همانطور که گفتم این کار به تلاش نیاز داره، سعی کنید همیشه هندزفری گوشتون باشه و در حال گوش کردن به یک مطلب باشید. بعضی از موسسات غیر حضوری آموزش زبان انگلیسی فایل های مختلف را دسته بندی کردند و طبق سطح شما در اختیار شما قرار میدن و به صورت خود آموز و از طریق اینترنت میتونید مهارت شنیداری خودتون رو قدم به قدم بالا ببرید.

تقویت مهارت گفتاری انگلیسی

نگران نباشید! شما بیشتر راه را رفتید! خوشبختانه مهارت شنیداری به شدت روی مهارت گفتاری شما تاثیر میزاره! اصلا بچگی هم همینطور زبان باز کردیم! اول گوش دادیم و بعد عین همان را تکرار کردیم!

برای صحبت کردن فقط کافیه جملاتی که میشنوید را عینا تکرار کنید، سعی کنید طبق همون چیزی که شنیدید باشه، یعنی حتی لهجه و نوع تلفظ را رعایت کنید. وقتی این کار را انجام دادید فقط کافیه بتونید از اون استفاده کنید!

اگر کسی در دسترس است که میتوانید با او انگلیسی صحبت کنید، سعی کنید هر چقدر هم دست و پا شکسته، با او حرف بزنید، از جملاتی که یاد گرفتید در موقعیت های مختلف استفاده کنید، اگر کسی را ندارید میتوانید گاهی بلند بلند با خودتان صحبت کنید! اینجوری هم ترس از مکالمه از بین میره و هم روان تر صحبت میکنید!

بعضی از موسسات هم هستند که به صورت مجازی برای شما دوره های مکالمه ایجاد میکنند که میتونید از طریق نرم افزار های اجتماعی با دیگران صحبت کنید!

فقط یادتون باشه که صحبت کنید! مهم نیست چی، مهم نیست چجوری، حتی مهم نیست که حتما درست باشه، اما صحبت کنید و منظور خودتون رو هر طور که شده به انگلیسی بیان کنید و از فارسی استفاده نکنید.

تلفیق مهارت های شنیداری و گفتاری برای مکالمه

اگر به خوبی مهارت های شنیداری و گفتاری را به دست آورده باشید فقط کافیست تمرین کنید! تمرین، تمرین و باز هم تمرین. از این به بعد چیزی برای آموزش وجود ندارد و همه چیز به خود شما باز میگردد. اینکه چه میزان تمرین کنید و نکات ریز مکالمه را به صورت تجربی به دست می آورید. البته میتوانید از مکالمه دیگران نیز این قواعد را یاد بگیرید اما هیچ چیز به اندازه تمرین شما را آماده نمیکند. 


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.