محتوا

محتوا

  

 

 

زمانی برای داشتن یک سایت خوب کافی بود از یک طراح کمک بگیریم و با استفاده از کلید واژه های محبوب رتبه خوبی کسب کنیم. اهمیت محتوا زمانی آشکار شد که موتورهای جستجو از الگوریتم های مختلف استفاده کردند تا محتوای موجود در سایت ها را بررسی کرده و ارزش گذاری کنند.

به طور ناگهانی سایت های زیادی با ریزش مواجه شدند و محتواهای کپی و غیر متعبر باعث نابودی آن ها شد. در اینجا بود که فعالان کسب و کار در ایران پی بردند که زمان استفاده از مطالب کپی و فاقد ارزش به پایان رسیده است، به این ترتیب جمله (محتوا پادشاه است) بیل گیتس ارزش و اعتبار حقیقی خود را پیدا کرد.

محتوا یعنی چه؟

محتوا پل ارتباطی کاربر و سایت است ، تمام عناصر تصویری و نوشتاری وب سایت که پیامی را به مخاطب منتقل می کنند محتوا هستند. از تعریف آشکار است که محتوا تنها به نوشتار محدود نمی شود و کلیه تصاویر، انیمیشن ها، ویدئو ها وپیام های صوتی بکارگرفته شده در سایت را هم در برمی گیرد.

بنابراین تعریف محتوا در عین سادگی با پیچیدگی هایی هم همراه است. هدف از تولید محتوا اطلاع رسانی دقیق به بازدیدکننده وب سایت است به نحوی که در او ایجاد علاقه کنیم و وی را به بازدید مجدد از سایت و استفاده از خدمات خود تشویق کنیم.

محتوای خوب در برند سازی و فروش بیشتر محصولات و خدمات سازمان ها تاثیرگذار است ، اهمیت محتوا گاهی از سایت و محصولات هم بیشتر است.

مفهوم محتوا روز به روز در حال گسترش است و در حال حاضر محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی و صفحات مجازی شما را هم در برمی گیرد. باید در انتخاب صحیح محتوایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید دقت کنید.

مشخصات تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا وارد کننده اطلاعات صرف به سایت نیست هنرمندی است که باید قادر باشد از ترکیب خلاقانه کلمات استفاده کرده و با حفظ انسجام و انطباق موضوعی نوشتار بیشترین اثر گذاری را در کاربر داشته باشد.

استفاده از اثر گذارترین و و درست ترین عبارات و عناوین برای معرفی کامل محصول از اصلی ترین مشخصات تولید کننده محتوا خواهد بود.

تولید کننده محتوا بیش از هرکسی به اهمیت محتوا ایمان دارد و تلاش می کند این پادشاه ارزش خود را بازیابد، انتخاب هوشمندانه  ومناسب کلمات و عبارات مطابق با نیازمندی های مخاطب در تحقق این امر بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

برخی از مهارت هایی که یک  تولید کننده محتوا باید از آن برخوردار باشد عبارت است از:

تسلط بر اصول نگارش

آگاهی بر شکل درست هرکلمه برای اینکه محتوایی عاری از غلط املایی بنویسد

مسلط بودن بر موضوع، اطلاعات صحیح و تخصصی در مورد آن

ویژگی های محتوای موثر

اطلاع رسانی صحیح به مخاطب اصلی ترین ویژگی محتواست. اهمیت محتوا با رعایت اصل صحت و درستی حفظ خواهد شد و تولید محتوا باید به صورت اختصاصی و به دور از نگارش مطالب کپی باشد.

یک محتوای موثر باید به این سوالات پاسخی مناسب بدهد:

چه هستیم؟

که هستیم؟

چه کاری می کنیم؟

چه مزیتی داریم؟

مخاطب کیست؟

چه می خواهیم بگوییم؟

و...

محتوا پادشاه است

حال که با مفهوم محتوا و ویژگی های آن آشنا شدیم درک اهمیت محتوا برای ما آسان تر خواهد بود. اگر بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به بهترین شکل صورت گرفته باشد اما وقتی مخاطب وارد صفحه می شود با محتوای نامناسب و غیر کاربردی مواجه شود قطعا صفحه را بسته و دید بدی به مجموعه شما پیدا خواهد کرد.

محتوا پادشاه است زیرا تصویر شما را در ذهن مخاطب شکل می دهد و درصورتی که تصویر نادرست از خود در ذهن مخاطبان بسازید اصلاح آن بسیار دشوار خواهد بود.

اهمیت محتوا تا جایی است که می تواند از مشتریان شما مشتری وفادار بسازد. تاثیر محتوا در موتورهای جستجو بسیار زیاد است و می توان گفت محتواست که جایگاه شما در موتورهای جستجو را مشخص می کند.

بازاریابی و فروش اینترنتی مستقیما به محتوای سایت بستگی دارد.

مهمترین ابزار تولید محتوا انتخاب عنوان جذاب و متنی مناسب است که می تواند ارزش محتوای شما را ارتقا دهد.

تولید محتوا از طریق کشف پیام اثرگذار و سپس ایده پردازی برای رسیدن به زبان و بیانی که این اثرگذاری را به حد اکثر برساند ممکن است به این ترتیب وب سایت شما به جایگاه مناسب ارتقا می یابد.

تصورات اشتباه در خصوص تولید محتوا

با وجودی که صاحبان کسب و کار ها به اهمیت محتوا پی برده اند اما هنوز هم هستند کسانی که تولید محتوا را جدی نمی گیرند و تصور می کنند نگارش محتوا آخرین چیزی است که در طراحی سایت باید به آن توجه کرد. درحالی که محتوا همه چیز سایت است و بدون محتوای موثر هیچ سایتی نمی تواند به اهداف خود دست یابد.

الگوریتم های گوگل به شکل قابل توجهی پیشرفت کرده اند و به راحتی محتوای فاقد ارزش و کپی را تشخیص می دهند.

درصورتی که استراتژی محتوای اشتباهی به کار بگیرید ادامه حیات شما در فضای وب با خطر مواجه خواهد شد.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.