تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

  

 

 

دانشگاه‌ّهای اتریش از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه‌های دنیا هستند. دانشگاه معروف وین با قدمتی بیش از ششصد سال از برترین دانشگاه هایی است که دانشجویان بین المللی زیادی هرساله از آن فارغ التحصیل می شوند. دانش آموزان و دانشجویان فراوانی هستند که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. اما آیا ادامه تحصیل دراتریش انتخاب مناسبی است؟

 

شهریه دانشگاه‌ّای اتریش:

شهریه تحصیل در دانشگاه وین برای غیر اروپایی ها، برای هر نیمسال 363 یورو است. این مقدار شهریه در برخی دانشگاه ها تا 730 یورو هم وجود دارد.

مقدار شهریه دانشگاه‌های اتریش در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی، کانادا، امریکا و استرالیا مقدار اندکی است. هزینه زندگی در این کشور نیز در مقایسه با سایر کشورهای همسطح اتریش از منظر رفاهی، بسیار منطقی تر است.

 

زبان آلمانی یا انگلیسی:

تمام این شرایط اتریش را به گزینه مناسبی برای افرادی که قصد دارند در خارج از ایران ادامه تحصیل بدهند تبدیل کرده است. زبان کشور اتریش، آلمانی است. برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقاطع لیسانس باید زبان آلمانی یاد بگیرید. ارایه مدرک زبان آلمانی در زمان اخذ پذیرش اجباری نیست. دانشگاه ها این امکان را برای دانشجویان خود فراهم  میکنند که در طول یکسال یا دو ترم، زبان آلمانی را یاد بگیرند و پس از قبولی در امتحانات آن، وارد دانشگاه شوند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز در بیشتر رشته ها به زبان آلمانی است. اما در مقطع دکترا، همانند سایر کشورهای غیرانگلیسی زبان اروپایی، زبان مورد نیاز انگلیسی است.

اگر قصد ادامه تحصیل در اتریش را دارید، باید قبل از هر اقدامی شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید. عدم نیاز به مدرک زبان آلمانی را دلیلی برای به تعویق انداختن یادگیری آن در نظر نگیرید. شما مجبورید که در کشوری آلمانی زبان زندگی و تحصیل کنید. یادگیری بیشتر زبان آلمانی در ایران، موجب صرفه جویی در هزینه های زندگی شما در اتریش می‌شود که ضروری نیست. اگر در یادگیری زبان دوم مشکل دارید، شاید بهتر است در انتخابتان قدری تامل کنید. زبان آلمانی زبان نسبتا سختی است. اما اگر به فلسفه و ادبیات علاقمندید، این سختی را بجان بخرید تا بتوانید آثار فلسفی و ادبی آلمانی را درک کنید. برای تحصیل در رشته های علوم انسانی نیاز به کسب مدرک آلمانی در سطح عالی دارید.

 

شهرهای بزرگ یا مناسب ترند؟

اگر به دنبال زندگی در فضای پر انرژی شهرهای بزرگ هستید به سراغ شهر وین و لینز بروید. دانشگاه‌های سطح بالایی را در این شهرها خواهید یافت که رشته های بسیار زیادی در آنها وجود دارد. اگر به دنبال زندگی آرام در شهرهای کوچک اروپایی هستید یا اگر می خواهید هزینه‌های کمتری صرف تحصیل خود کنید، به سراغ شهر های کوچکتر بروید. با این کار هزینه خوابگاه و رفت و آ خود را کاهش داده، پول قابل ملاحظه ای را پس انداز خواهید کرد.

 

رشته‌های هنری:

برای رشته‌های هنری مثل نقاشی، تیاتر و موسیقی کار کمی سخت تر است. شما مجبورید علاوه بر پذیرش اولیه در امتحان عملی ورودی دانشگاه مورد نظر نیز شرکت کنید. این امتحانات معمولا در سطح خیلی بالایی برگزار می شوند.

 

رشته‌ّهای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی:

افراد علاقمند به رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی راه سختی در پیش دارند. پذیرش اولیه در هیچ کدام از این رشته ها وجود ندارد. داوطلبان بعد از گذراندن دوره لیسانی در برخی رشته های خاص و با توجه به نمرات دانشگاهی و دبیرستان، طیح زبان و امتحان ورودی دانشگاه ها، می توانند تحصیلشان را آغاز کنند.

 

آب و هوا:

اتریش کشور سردی است. در بیشتر اوقات سال هوا سرد و برفی است. اگر تحمل هوای سردی را ندارید، اتریش را از گزینه‌های خود حذف کنید.

 

اتریش کشور تاریخی است و طبیعت زیبایی دارداین کشور همواره مهد هنر و موسیقی بوده‌است. زندگی و تحصیل در این کشور، حتما تجربه ای ارزشمند، زیبا و سازنده خواهد بود که آینده شما را تغییر می دهد.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.