ENERGY

ENERGY

 

 

 

نوع و مقدار غذایی که شما می خورید نقش مهمی در میزان انرژی روزانه شما دارد. در واقع، آیا می دانید غذاهای چرب و پر کالری باعث ایجاد حس خستگی در شما می شود چون انرژی زیادی را از شما برای هضم می گیرند؟ پس اگر میخواهیدکه در طول روز هوشیار و پر انرژی باشید، باید انتخاب های هوشمندانه تری در مورد غذاهای مصرفی روزانه خود داشته باشید.

1) عسل: یک قاشق پر از عسل معادل یک نوشیدنی انرژی زاست. این شیرین کننده طبیعی اگر در هنگام تمرینات ورزشی استفاده شود باعث آزادی عضلات می گردد و همچنین پس از تمرینات به بازیابی انرژی کمک میکند. این چاشنی شیرین را می توانید به چای و یا ماست اضافه کنید.

2) موز: چون این میوه عمدتا از شکر و فیبر تشکیل شده است، کاملا انرژی زاست. اگر آن ها را با بادام زمینی و یا کره بادام زمینی استفاده کنید انرژس شما چند برابر شده و تا زمان ناهار به هیچ وجه احساس گرسنگی نخواهید کرد.

3) سیب: یک عدد سیب در روز نه تنها شما را از بیماری های مختلف دور نگه می دارد، بلکه انرژی زیادی در طول روز به شما می دهد. از آنجایی که فیبر سیب بسیار بالاست زمان طولانی تری برای هضم آن احتیاج دارید. اگر سیب را با پنیر میل کنید انرژی مضاعفی را دریافت خواهید کرد.

4)اسفناج:  اسفناج غنی ترین منبع آهن است و در عین حال انرژی زای قوی می باشد. اگر در کنار ناهار سالاد اسفناج میل کنید تا وعده غذایی بعدی به هیچ وجه احساس گرسنگی و یا خستگی نخواهید کرد.

5)لوبیا: منبع غنی پروتئین و کربوهیدرات می باشد. فرقی نمی کند چه گیاهخوار باشید و چه گوشت خوار باشید لوبیا باید جزء برنامه غذایی شما باشد. می توانید از آن در سالاد اسفناج استفاده کنید.

6)بادام: سرشار از پروتئین، منگنزو مس می باشد، می توانید آن را در میز کار خود و یا در جیب خود داشته باشید و در روز از آن ها انرژی بگیرید.

غذاهای چرب: Fat foods

 هوشیار: Alert

هوشمندانه: Smart

عسل: Honey

شیرین کننده:Sweetener

عضلات: Muscles

موز:Banana

بادام زمینی:Peanut

سیب: Apple

هضم: Digest

اسفناج: Spinach

آهن:  Iron

لوبیا:Bean

گیاهخوار:Vegetarian

گوشت خوار:Carnivore

بادام: Almond


آموزش آنلاین  زبان انگلیسی

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.