WONDERS

WONDERS

 

 

 

1)اهرام مصر

این بنا در سالهای 2561 تا 2584 قبل از میلاد ساخته شد. این تنها بنایی از یونان قدیم است که سالم باقی مانده است. پایه این بنا 2304 متر و 146.5 متر طول دیوارهایش است. این بنا جز بلندترین بنای ساخته انسان هاست که قدمت آن به بیش از 3800 سال بر میگردد.

بنا: Structure- یونان قدیم: Ancient Greek- پایه: Base

ساخته انسان: Man-made- اهرام: Pyramid

2)معبد آرتمیس

این معبد در شرق ترکیه قرار دارد. از آنجایی که این معبد بارها مورد ترمیم قرار گرفته است، قدمت آن مشخص نیست. اما منابع یونانی اعلام می کنند که قدمت آن به سال 323 قبل از میلاد برمیگردد. این بنا در سال 268 پس از میلاد توسط گوتیک ها تخریب گشت.

معبد: Temple- ترمیم: Rebuilt

3) باغ های معلق بابل

از این باغ ها مدارک تاریخی کمی در دسترس است و کسی از آن ها اطلاعات زیادی ندارد. ممکن است افسانه ای باشند، ممکن است توسط پادشاه Nebuchadnezzar II در سال 00 قبل از میلاد ساخته شده باشد و یا ممکن است در شهر آشوریان نینوا در حدود سال 700 قبل از میلاد ساخته شده باشد.

مدارک: Documents- افسانه ای: Mythical- آشوریان: Assyrian

معلق: Hanging

4) مجسمه مسیح در شهر ریو برزیل

این مجسمه در سال 1921 ساخته شده و زمان ساخت آن در حدود 10 سال ادامه داشته است. مجسمه مسیح با 700 متر ارتفاع از هر نقطه ای در شهر قابل مشاهده است و توریست های زیادی را به خود جذب کرده است.

مجسمه: Statue- قابل مشاهده: Visible

5)تاج محل

این بنا توسط پنجمین امپراتور مغول در هندساخته شده است و جزء مشهورترین و با ارزش ترین بناهای هند به شمار می رود.افسانه ای در ارتباط با این بنا وجود دارد که می گوید امپراطور مغول پس از ساخت این بنا دستور داد که دستان معمار و بنای آن را قطع کنند تا دیگر هیچ بنایی زیباتر از آن در آینده ساخته نشود!

امپراتور مغول: Mogul Emperor- بنا: Structure

معمار: Architecture


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.