تغذیه مناسب در نوروز

تغذیه مناسب در نوروز

 

 

 

هرچه به عید نزدیک تر می شویم، بازار شیرینی و شکلات و انواع مختلفی از آن ها داغ تر می شود. میزان مصرف شیرینی و شکلات ایرانیان در روزهای باقیمانده به نوروز تا یک ماه بعد از آن به شدت افزایش می یابد که این در بسیاری از موارد مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد میکند. در این مقاله توصیه های لازم برای این روزها نوشته شده است:

شیرینی و شکلات در گروه مواد غذایی متفرقه قرار دارند. در این گروه موادی جای گرفته اند که شیرین و شورو پرچرب هستند در واقع ارزش غذایی کمی دارند و در عین حال حاوی مقدار زیادی کالری هستند پس مصرف آن ها برای افراد چاق یا دارای بیماری های قلبی به هیچ جه توصیه نمیشود.

بهترین راه جلوگیری از مصرف بیش از اندازه این مواد این است که در همان ابتدا میزان کمی شکلات وشیرینی و به مقدار لازم خریداری شود و همچنین در نظر داشته باشید که کودکان علاقه زیادی به شیرینی و شکلات دارند و این اشتهای آن ها را برای غذای اصلی می کاهد و میزان موارد لازم به بدن آن ها نخواهد رسید.

اگر شما جز افرادی هستید که دارای چربی خون بالا می باشید یا مشکلات قلبی دارید در این ایام باید کاملا مراقب نوع تغذیه خود باشید، شیرینی وشکلات از چربی های جامد اشباع تشکیل می شوند که چربی خود را به شدت بالا  میبرند. هنچنین دقت داشته باشید که مغز آجیل ها و تخمه ها دارای چربی بسیار بالا و کالری زیادی می باشند پس در استفاده از آن ها احتیاط لازم را رعایت کنید.

بهترین نوع آجیل ها نوع خام آن ها هستند، زیرا انواع بوداده و نمکی آجیل ها باعث افزایش فشار خون می شود.

اگر دچار چاقی مفرط هستید و سعی در لاغری دارید، توجه کنید که استفاده بیش از حد میوه ها شما را لاغر نمی کند بلکه بر عکس عمل میکند. متخصصان تغذیه 2 تا 4 میوه را در روز توصیه می کنند و بیشتر از آن افراط محسوب می شود.

یکی دیگر از عادات به شدت مضر ما استفاده از نوشابه های گازدار می باشد، به جای آن می توانید از دوغ یا نوشیدنی های بدون گاز استفاده نمایید.


آموزش آنلاین  و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.