تصادفات رانندگی

تصادفات رانندگی  

 

 

متاسفانه تصادفات رانندگی در ایران بسیار رایج است و اکثریت این تصادفات جاده ای بر اثر اشتباهات افراد رخ می دهد. با اینکه بسیاری از این اشتباهات، اشتباهات کوچکی هستند اما سالانه هزاران نفر در این تصادفات کشته می شوند. اگر قوانین ترافیک و رانندگی را با دقت رعایت نکنید، زندگی شما در ریسک قرار می گیرد.

هرچند، حتی اگر شما هم مراقب راه باشید و با دقت رانندگی کنید این تضمین کننده این موضوع نیست که رانندگان دیگر هم مانند شما مراقب باشند و باعث تصادف نشوند. در زیر تعدادی از دلایلی که باعث تصادف می شوند آورده شده است. آن ها را با دقت بخوانید.

1- رانندگی با حواس پرتی

رانندگی با حواس پرتی سالانه به تهدید بزرگتری تبدیل می شود  و جز اولین دلایل تصادفات رانندگی در این چند دهه اخیر می باشد. حتما در هنگام رانندگی به جاده توجه کنید و این به این معناست که در هنگام رانندگی با تلفن صحبت نکنید، پیام ندهید، نخوریدو متنی نخوانید.

2- رانندگی در هنگام مستی

این مورد یکی از موارد خطرناکی است که باعث تصادفات بسیاری شده است و جزو مرگبارترین عوامل به حساب می رود.

3- سرعت بالا

معمولا در مواقعی که دیرتان شده است، با سرعت بالا رانندگی می کنید. سرعت بالا دومین عامل اصلی تصادفات می باشد پی در این مواقع آرامش خود را حفظ کنید زیرا جان شما با ارزش تر است.

4- رانندگی بی ملاحظه

عوض کردن لاین ها، با  سرعت بسیار بالا رانندگی کردن و رانندگی خشن و بدون ملاحظه باعث تصادفات کشنده ای شده است. عجله نکنید و با آرامش رانندگی کنید.

5- باران

اگر مجبور نیستید که در باران رانندگی کنید و کار واجبی ندارید، از رانندگی خودداری نمایید. زیرا در این مواقع دید شما بسیار پایین می آید و راه ها لغزنده می شوند، پس تا اتمام باران صبر کنید.

6- رانندگی در شب

نداشتن دید در شب باعث می شود که بسیاری از موقعیت های خطرناک را نبینید. حتما در هنگام رانندگی در شب چراغ های شب را روشن نگه دارید و از نور کامل چراغ خود استفاده کنید.

7- عبور حیوانات

تصادف با حیوانات در جاده هایی که کنار جنگل هستند از تصادفات رایج و بسیار خطرناک می باشند. برای همین در این مواقع بیشتر احتیاط کنید و سرعت خود را کم کنید تا در هنگام مواجه با حیوانات به آسانی بتوانید کنترل ماشین را داشته باشید.


 آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.com



دیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.