استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ

 

 

 

استیون هاوکینک در 8 ژانویه سال 1942 در شهر آکسفورد انگلستان به دنیا آمد. او از همان دوران نوجوانیش به علم و علوم کیهان شناسی علاقه مند بود. علائم بیماری زمانی که او تنها 21 سال داشت و دانشجوی رشته کیهان شناسی بود بروز کرد؛ او دچار بیماری نادری به ALS شده بود و این بیماری به تدریج توان حرکت بدن  او را گرفت و او را به فردی فلج تبدیل کرد. به وجود این که او حتی نمی توانست انگشت خود را تکان دهد،  علم کیهان شناسی و فیزیک بسیاری از پیشرفت ها و توسعه های خود را مدیون این مرد بزرگ می باشد. او هم چنین تعدادی کتاب نوشته است که فهم آن ها برای مردم عادی هم آسان است. او در واقع معتقد بود که فیزیک نباید به عنوان یک راز و یک موضوع بسیار پیچیده انگاشته شود، بلکه فیزیک را حتی مردم عادی هم باید بفهمند به همین دلیل ایده ها و تئوری ها و کتاب های خود را با زبانی بسیار ساده می نوشت.

او در 14 مارس 2018 در خانه خودش در کمبریج فوت کرد. او در تمامی این سال ها با بیماری خود جنگید. برخلاف دیگر بیماران ALS که نمیتوانند بیشتر از یک یا دو سال زنده بمانند او تا 76 سالگی عمر کرد. او در یکی از جملات خود این طور گفته است که :" من از مرگ نمیترسم ولی برای آن هم عجله ای ندارم، فعلا کارهای بسیار زیادی دارم که باید به آن ها رسیدگی کنم."

او در خانواده ای عجیب و تحصیل کرده به دنیا آمده بود، هرکدام از اعضای خانواده سر میز شام یا ناهار در سکوت کامل کتاب می خواندند!

در سال 19650 پدرش مسئولیت یک مرکز تحقیقاتی در آفریقا را داشت و به همین علت به آفریقا سفر کرد، او همیشه آرزو داشت که پسرش دکتر شود اما استیون همواره از دوران کودکی به علوم فضایی علاقه مندبود. مادر استیون متوجه این علاقه او بود و یک بار این طور گفته است که :" من می فهمیدم که زمانی که او به آسمان نگاه می کند با چه علاقه ای جذب ستارگان می شود."


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.