کودکان و زبان

کودکان

 

 

 

یکی ازگروههایی که به فراگیری زبان انگلیسی میپردازند کودکان هستند اما بسیاری ازوالدین نمیدانند آیا کاردرستی انجام میدهند یا نه که به کودکانشان زبان دوم یادمیدهند. یا اینکه ازچه سنی بهتراست که کودکان زبان دومی یادبگیرند. دراینجا اشاره ای به این مقوله داریم.

 

ابتدابه فواید یادگیری زبان دوم میپردازیم

 

آشنایی با فرهنگی دیگر

یکی ازفوایدی که فراگیری زبان برای کودکان شما دارد این است که علاوه برزبان با فرهنگ کشورهای دیگرنیزآشنا میشود که این مسئله باعث میشود تا فکری آزادتروبهترداشته باشد. نتایج تحقیقات متعدد روی این مورد نشان می‌دهد که کودکی که چند زبان را در کودکی یاد گرفته است، تفکراتش بسیار منعطف‌تر و هوشمندانه‌تر از دیگر افراد است.

 

داشتن ارتباط اجتماعی بهتربادیگران

کودکانی که به چند زبان مختلف می‌توانند با دیگران ارتباط سازنده برقرار کنند به‌سرعت اعتمادبه‌نفس بالایی کسب می‌کنند و درک صحیح‌تری از هویت خود در اجتماع پیدا می‌کنند.

 

فرصت‌های بهتر در آینده

سومین فایده در آینده‌ی کودکان است. بسیار مشخص است که کودکی که قادر باشد به زبان انگلیسی صحبت کند، فرصت‌های تحصیلی و شغلی بسیار بیشتری نسبت به دیگران دارد. این کودک به منابع اطلاعاتی بسیار گسترده‌تری دسترسی دارد و می‌تواند مشکلات خود را با استفاده از این منابع بسیار بهتر و سریع‌تر حل کند.

 

با توجه به مواردفوق میبینیم که فراگیری زبان انگلیسی نه تنها برای کودکان ضررندارد بلکه بسیارهم مفید است. اما بازهم معایبی ممکن است باشند که به آنها اشاره ای میکنیم.

 

تاخیردرتکلم

بسیاری براین باورند که آموزش زبان دیگربه کودکانمان باعث میشود تا تکلم آنها به زبان مادری به تاخیر بیفتد. اگرچه این باورصحت علمی ندارد اگرچنانچه این باوررا قبول کنیم این تأخیر بین سه تا شش ماه بیشتر گزارش نشده است که اگر هم اتفاق بیفتد کاملاً طبیعی است. زیرا اگر فکرش را که بکنید، کودکی که دو یا چند زبان را باهم یاد می‌گیرد چند برابر بیشتر از دیگر همسالان خود در معرض مطالب و لغات جدید است.

 

تداخل زبانها ی مختلف

گاهی پیش می آید که کودک درحین یادگیری زبان دوم اگردرزبان خودش نیزکلمه ای را پیدا نکند اززبان دوم استفاده میکند یا برعکس. چناچه این اتفاق هم بیفتد بازمشکلی را به وجود نمی آورد و کودک پس ازمسلط شدن به زبان دوم کم کم یادمیگیرد که این تداخل راازبین ببرد.

 

شکی نیست که کودکانی که به چند زبان به‌ویژه زبان انگلیسی مسلط هستند توانایی‌های بسیار بیشتری نسبت به همنوعان خود، دارند. تلاش اضافه‌ی شما به‌عنوان والدین کودکتان، مهارت‌های ارزشمندی به ایشان می‌دهد که می‌تواند در تمام مراحل زندگی از آن بهره‌مند شود. بنابراین توصیه بنده به شما این است که هر چه زودتر این کار را انجام دهید.


آموزش آنلاین

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.