LEADERSHIP

LEADERSHIP

 

 

 

نقش رهبری مهم ترین نقش در تجارت می باشد. رهبر و هدایت کننده می تواند شرکت را غرق کند و یا آن را به اوج برساند. برخلاف عقیده عموم مردم، هیچکسی از ابتدا رهبر و راهنما زاده نشده است بلکه بر اثر مرور زمان آموزشهای لازم را دیده اند و به این توانایی دست یافته اند. این توانایی بر اثر سالها کار سخت و پشتکار و گذشت به دست می آید تا به رهبر و راهنمایی عالی تبدیل شوید.

چه خصوصیاتی یک راهنما و یا یک رهبر را متمایر می سازد و او را برای این نقش آماده می کند؟

- از شکست های خود درس بگیرید.

شکست در واقع آغازی برای پیشرفت های شما می باشد. دانستن علت شکست حتی مهم تر می باشد زیرا در آینده به شما کمک می کند تا از چنین موقعیت ها و شرایطی دور بمانید. به عنوان یک رهیر، شکست راهنمای شما برای رسیدن به موفقیت است و به شما آمادگی بیشتری در برابر حوادث آینده فراهم می کند. البته آمادگی هیچ وقتی نمی تواند ضمانت کند که شما حتما موفق می شود اما نداشتن آمادگی قطعا احتمال شکست را در زندگی شما افزایش خواهد داد.

- همیشه آماده به کار باشید.

در واقع به بیان دیگر شما باید برای انجام کارها پیشقدم باشید. به عنوان یک رهبر به شما گفته نمی شود که چه کاری انجام دهید و چه کاری انجام ندهید ، اما شما باید مطمئن شوید که کارها به درستی انجام شوند و در مواقعی که کمبود نیرو هست این شما هستید که باید جای نیرو را پر کنید و پیشقدم شوید. شما باید شرایطی را ایجاد کنید که کارمندان شما در هر شرایطی روی شما حساب کنند.

- از تجارب رهبرهای عالی گذشته استفاده کنید.

در طول سالیان گذشته رهبران فوق العاده زیادی در زمینه های مختلفی وجود داشته اند و دارند. آن ها را شناسایی کنید و در بین آن ها کسی را  پیدا کنید که واقعا به تواناییش و موفقیتش ایمان دارید. الگوی مدیریتی شما حتما الزاما نباید یک فرد معروف باشد، می تواند مدیر شرکت قبلی شما و یا حتی از اعضای خانواده شما باشد، اگر آن ها واقعا خصوصیات یک رهبر موفق را دارند از آن ها الگو بردارید و از آن ها بخواهید که راهنمای شما باشند و شما را در مسیر رهبری کمک کنند و مشورت لازم را بدهند.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.