استرس درصحبت کردن

استرس

 

 

 

بسیاری اززبان آموزان ازحرف زدن انگلیسی ابا میکنند و یا استرس میگیرند. درمقاله ی حاضربه شما گفته میشود که چگونه با استرس خود مبارزه کنید تا بتوانید انگلیسی حرف زدن را راحت تروبااعتماد به نفس بیشتری تمرین کنید.

 

چرااسترس میگیریم

پیداکردن حس استرس به خاطراین است که ما درموردقضاوت دیگران نگران هستیم. نگران این هستیم که اشتباه کنیم و یا با تلفظ کردن خنده داری باعث خنده ی دیگران شویم. اما باید بدانید که برای یادگیری هرچیزی اشتباه کردن امری کاملا طبیعی ست و استرس داشتن شما هیچ دلیلی ندارد.

 

ابتدا قبول کنید که برای هرمهارتی باید آن را به ورطه ی عمل بکشانید

هدف ازانگلیسی خواندن و یادگرفتن صرف یادگیری یک سری اطلاعات نیست بلکه نهایتا باید آن را بطور شفاهی استفاده کنید که به آن صحبت کردن میگویند. پس هرچه زودتربه اینکارمشغول شوید مهارتتان سریعترشکل میگیرد. ازشروع نترسید و هراسی به دل راه ندهید.

 

درهرمورد و موضوعی چیزی بدانید

به هنگام صحبت کردن تنها به یک موضوع اکتفا نکنید و سعی کنید که درمورد مطالب مختلف اطلاعاتی کسب کنید تا دایره ی لغات شما وسیع ترشود.

 

نگران دوباره ملاقات کردن شنونده ی خود نباشید

گاهی با کسانی باید همکلام شوید که تنها یکبارآنها را ملاقات میکنید پس نگران اینکه اشتباهی را مرتکب شوید نباشید. این فکربه شما اعتماد به نفس بیشتری میبخشد.

 

سعی کنید بهترین باشید

درصحبت کردن به فقط صحبت کردن بسنده نکنید و سعی کنید به بهترین وجهی آن کاررا انجام دهید. تا میتوانید درست و سلیس صحبت کردن را تمرین کنید تا درآن خبره و بهترین شوید.

 

مکالمه را تحت کنترل بگیرید

درهرکجا که به انگلیسی صحبت میکنند سعی کنید تا میتوانید مکالمه را تحت کنترل داشته باشید و درمورد موضوعات مختلف صحبت کنید. به گوشه ای نشستن و فقط گوش کردن کمکی به شما نمیکند بلکه باید صحبت کردن خودراتمرین کنید.

 

هیچکسی به شما نمی خندد

به این فکرنباشید که ممکن است کسی به شما بخندد. افرادی که معقول هستند رفتاری محترم دارند و شما را مسخره نمیکنند. اگرهم افرادی شما را مسخره کنند ازآنها دوری کنید چرا که نه افراد قابل احترامی برای رفت و آمد هستند ونه برای اعتماد به نفس شما کمک حالی میشوند.

 

پس با اعتماد به نفس اطلاعات خودرابالا ببرید و صحبت کردن را تمرین کنید.


استرس

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.