شروع یک شغل جدید

آغاز شغل جدید

 

 

 

زمانی که شما به کار جدیدی مشغول می شوید، یک ماه اول آن می تواند به شدت گیج کننده و سخت باشد. زمانی که شما یک پیشنهاد کاری را قبول میکنید و آغاز به کار می کنید، ممکن است فکر کنید که فقط روز اول یا هفته اول اهمیت دارد در حالیکه عملکرد شما تا یک ماه مرتبا مورد بررسی قرار می گیرد پس شما یک ماه فرصت دارید تا مدیر خود را تحت تاثیر عملکرد خود قرار دهید. در این مقاله روشهایی توضیح داده شده است که افراد موفق معمولا در ماه اول کاریشان این روش ها را اعمال می کنند:

1)خودتان را به همه معرفی کنید: در روز اول کاریتان خودتان را به همه همکارها و افراد تیمتان معرفی کنید. این روش به شما کمک میکند تا سریع تر در جریان کار قرار بگیرید و با همکارانتان رابطه خوبی برقرار کنید. به قول معروف هرچه زودتر یخشان آب شود سریع تر نتیجه مثبت به دست می آید.

2) فقط مثبت صحبت کنید: هیچکس افراد منفی نگر را دوست ندارد. برخورد شما در یک ماه اول بر احساس افراد تیمتان تاثیر میگذارد و احساس آن ها را نسبت به شما شکل می دهد و این احساس به سختی قابل تغییر است. همه ما میدانیم که احساسات اولیه افراد نسبت به یکدیگر مهم است. زمانی که افراد جدیدی را ملاقات می کنید لبخند بزنید و دست بدهید. خودتان را به همه معرفی کنید و نشان دهید که چه اندازه از بودنتان در آن جا شاد هستید و اشتیاق خود را نشان دهید.

3) راجع به وظایف روزانه، هفتگی و ماهانه خود کاملا آگاهند: مهم است که از مدیر خود بخواهید که یک جلسه ترتیب دهد تا از او راجع به اولویت ها و وظایف خود بپرسید. اگر می خواهید که کاملا راجع به وظایف خود آگاه باشید و مسئله گنگ و مبهمی باقی نماند این سوالات را از مدیرتان بپرسید:

- تیم من در حال حاضر مشغول به چه کاری می باشد؟

- بزرگترین موانع در سر راه تیم من چه موانعی هستند؟

- امروز چه کاری انجام دهم تا برای تیمم مفید واقع شوم؟

4) سوالات هوشمندانه بپرسید: به طور کلی نشان دهید که نسبت به مسائل کنجکاو هستید و می خواهید که یاد بگیرید. اما از سوال کردند بیش از حد در روز اول کاریتان نیز بپرهیزید زیرا زمان زیادی برای یادگیری کارتان در اختیارتان می باشد.

5) به مدیرتان کمک کنید پیشرفت کند: در واقع شما باید تلاش کنید که مدیرتان در نظر مدیر ارشد سازمان خوب و مفید جلوه نماید، در این صورت است که پیشرفت شما میسر خواهد شد.

6) خواب کافی داشته باشید:  افراد موفق می دانند که اگر صبح خواب آلود باشند نشان دهنده این است که به کارشان علاقه مند نیستند و این باعث می شود که افراد تیم به او اعتماد نکنند. همه می دانیم که کمبود خواب بر حافظه و فشار خون شما تاثیر منفی می گذارد. 8 ساعت خواب شبانه کاملا شما را آماده شروع یک روز کاری موثر و مفید می نماید.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.