کشورها و سنت ها

اعتقادات

 

 

 

همه ی مردم درسرتاسردنیا اعتقاداتی دارند که ریشه ی آنها ممکن است مشخص نباشد ویاحتی به آنها نام خرافه داده اند. بعضی سمبلها خوش شانسی تلقی میشوند وبعضی ها نیزبه نظرباعث بدشانسی میشوند. دراینجا به چند سمبل خوش شانسی اشاره میکنیم که خرافه بودن یا نبودنش با ما نیست.

 

دانمارک: شکستن ظرف

درکشوردانمارک یکی ازکارهایی که دانمارکیها درسال نو انجام میدهند شکستن بشقاب درمقابل خانه ی کسی ست که دوستش دارند. هرچه این بشقابها تعدادشان بیشترباشد دوستی شان نیزبیشتراست. آنها یک رسم دیگری دارند تا ارواح شرورراازخانه وزندگی خوددورکنند و آن به این صورت است که روی یک صندلی می ایستند و نیمه شب به پایین میپرند تا باشانس بهتروبیشتری به سال جدید وارد شوند.

 

اسکاتلند: مهمان ویژه

یکی ازرسوم اسکاتلندی ها درشب سال نو به این صورت است که آنها اعتقاد دارند اولین فردی که نیمه شب ازجلوی خانه ی آنها عبورمیکند تعیین کننده ی شانس و موفقیت آنهادرسال جدید است که به آن "اولین قدم" میگویند.آنها همچنین به خانه های یکدیگر میروند و با بردن هدایای کوچک غذا را باهم میخورند تا سال آینده شان را با شادی و خوش اقبالی شروع کنند.

 

اسپانیا: جادوی میوه ها

در اسپانیا و پرتقال مردم نیمه شب، 12 عدد انگور را روی اعداد ساعت قرار می دهند تا به رسم 12 ماه سال، برکت و شادابی بر زندگی آنها جاری باشد.

 

برزیل: پریدن ازروی موج

درکشوربرزیل ازآنجایی که به دریا نزدیک هستند درشب سال نو به کناردریا میروند و ازروی هفت موج میپرند و درهرپرش آرزوی خودرا برای سال جدید اعلام میکنند. آنها براین باورند که با اینکاربه آرزوهای خود میرسند.

 

روسیه: نوشتن وسوزاندن

درروسیه رسم جالبی وجوددارد و آن این است که آنها آرزوی خودرا برروی کاغذی مینویسند و درساعت دوازده به هنگامی که سال جدید شروع میشود آن را برروی شعله ی شمع میسوزانند و خاکسترش را درلیوان شامپاین خودریخته و آن را مینوشند. آنها براین باورند که با اینکاربه آرزوهای خوددرسال جدید میرسند.

 

آلمان : فلزسخت

سنت خرافی آلمانی ها برای اقبال در سال جدید، ذوب کردن سرب است. آنها سرب را در یک قاشق غذاخوری روی شعله مستقیم آتش ذوب می کنند و آن را داخل سطلی پر از آب می ریزند. وقتی فلز سرد شد و شکل گرفت، آن را خارج می کنند و شکل آن را به شانس و اقبال سال آینده خود تشبیه می کنند. شکل قلب یا حلقه نشان دهنده ازدواج هستند. شکل گوسفند نشان دهنده سفر و توپ یا دایره نشانه خوش شانسی است.


آموزش آنلای

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.