PHUBBING

PHUBBING

 

 

 

ترکیب دو کلمه phone  به معنای تلفن همراه و snubbing  به معنای نادیده گرفتن، کلمه phubbing را تشکیل داده است. این کلمه به معنای این است که کسی را به دلیل مشغول بودن بیش اندازه با تلفن همراه خود نادیده بگیرید.

از زمان معرفی اولین گوشه هوشمند به بازار در سال 2007 و با وجود حدود 2.3 میلیارد استفاده کننده از گوشی های همراه امروزه به بخش غیر قابل انکار و جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده است. حس وابستگی بیش اندازه ما به گوشی های همراه باعث به وجود آمدن کمپین های مختلفی با نام stop phubbing شده است.

تلفن های همراه زندگی و دنیای مارا تغییر داده است و آن را در نظر ما کوچک تر کرده است، در واقع دیدگاهی ازجهانی شدن را در ما به وجود آورده است. ما با تکنولوژی های پیشرفته ای رو به رو هستیم که در 20 سال گذشته به نظر کاملا غیر ممکن می آمدند. یکی از تحقیقاتی که در یکی از مجله ها منتشر شد این طور نشان داد که به طور میانگین دارندگان تلفن های همراه حدود 2617 بار به تلفن خود در روز مراجعه میکنند.

پس تعجبی ندارند که کمپین ها و کلماتی اینگونه مرتبط با تلفن های همراه گسترش یابند و در بین مردم مصطلح شوند. این کلمه 5 سال است که به وجود آمده و تحقیقات زیادی راجع به اثرات آن در رفتارهای مردم در حال انجام است.

از زمان به وجود آمدن این کلمه مردم زیادی نسبت به این موضوع حساس تر شده اند. نادیده گرفتن یک فرد واقعی و زنده به خاطر یک دستگاه غیر زنده و دستی یک رفتار زننده و غیر مودبانه می باشد.  تحقیقات نشان می دهد که phubbing عامل اصلی نابودی بسیاری از روابط بوده است. این رفتار به عنوان زننده ترین رفتار مرتبط با تلفن های همراه به شمار می رود.

هرچند تعداد افرادی که تلفن همراه خریده اند از زمان به وجود آمدن این کلمه کمتر نشده است. تعداد دانلودهای اپلیکیشن های IOS و Android  در سال 2016 نشان می دهد که استفاده از تلفن همراه بیشتر هم شده است و در حال افزایش نیز می باشد. در واقع نظرسنجی های موجود در سایت کمپین های stop phubbing  نشان می دهد که بیشتر مردم موافق این رفتار هستند تا مخالف آن!  پس نباید آن را بی ادبانه و زننده تصور کرد؟ خیلی از مردم در واقع معتقدند که این عملی از روی قصد به منظور بی احترامی نیست بلکه به خاطر اعتیاد به وسایل تکنولوژیکی به وجود آمده است که افراد زیادی هم درگیر آن می باشند.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.