ICEBREAKING

ICEBREAKING 

 

  

مسئله نحوه شروع صحبت در صنعت بازاریابی امر مهم و تعیین کننده ای محسوب می شود که نمی توان از اهمیت آن صرف نظر نمود. فشار برقراری ارتباط سریع و موثر با افرادی که برای شما کاملا غریبه محسوب می شوند میتواند کاری استرس زا باشد و بعضی اوقات این استرس و اضطراب باعث می شود که شما کاملا جو را از دست بدهید و موقعیت فروش شما از دست برود.

بعضی اوقات هم این هیجان ناشی از استرس و فشار کار باعث می شود که ترسی شما را فرا بگیرد و کاملا ساکت باشید و صحبت نکنید! در این مقاله تعدادی روش بیان شده است که به اصطلاح برای شکاندن یخ طرف مقابل شما به کار میرود و شما را به یک سخنور حرفه ای تبدیل می کند.

1) سلام، اسم من ... است.

معمولا ساده ترین ترفند ها و جملات بیشترین کارایی را برای شما خواهند داشت. دستان خود را در جیب خود نگذارید، لبخند ملایمی بزنید، تماس چشمی برقرار کنید و خودتان را معرفی نمایید. خواهید دید که طرف مقابل شما هم شروع به معرفی خودش خواهد کرد و بدین ترتیب شما یک شروع عالی داشته اید.

2) مشغول چه کاری هستی؟

این سوال است که معمولا افراد را تحریک به حرف زدن می کند. مردم دوست دارند که راجع به خودشان صحبت کنند.  کنجکاو بودن شما باعث می شود که گفتگو ادامه پیدا کند و شروع خوبی را رقم بزنید.

3) شغل شما چیست؟

این در واقع یک نوع دیگری از سوال قبل است. اما در انتخاب این سوال بنابر موقعیت و همچنین فرد مقابلتان دقت کنید،  می توانید این سوال را به نحوهای دیگر هم بیان کنید. برای مثال اگر می دانید که طرف مقابل شما حسابدار است، از او بپرسید که آیا با شرکت حسابداری کار می کند و یا درحال حاضر در صنعت دیگری غیر مرتبط با حسابداری مشغول به کار است.

4) چه چیزی را راجع به شغلتان دوست دارید؟

این گونه سوال ها که به سوال های پایان باز مشهورند نه تنها باعث می شود که علاقه و انگیزه طرف مقابل شما برای حرف زدن بیشتر شود، بلکه شرایطی به وجود می آورد که صحبت شما طولانی تر شود زیرا این سوال ها را با چند کلمه مختصر نمی شود پاسخ داد.

5) این شغل را چگونه آغاز کردید؟

این سوال ها باعث می شود که فرد مقابل شما داستان زندگی خود را به نحوی برای شما شرح دهد که تقریبا گفتگو خصوصی تر و شخصی تر می شود و باعث می شود که احساس و رابطه بهتر و قوی تری بین شما و فرد مقابل شکل بگیرد.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.