دسر های دنیا

دسر

 

 

 

دسریکی از خوراکیهایی به شمارمیرود که پس ازصرف غذای اصلی درکنار آن مورداستفاده قرارمیگیرد تا به هضم غذا کمک کند و با توجه به نوع فرهنگ و کشوری خاص محتوای آن هم فرق میکند.

دراینجا به دسرهای موردعلاقه ی چندکشوراشاره ای خواهیم کرد.

 

سوئد

درکشورسوئد دسری وجوددارد که نامش کیک پرنسس است. این کیک که لایه لایه است ازمخلوط بادام زمینی, شکرو سفیده ی تخم مرغ تهیه میشود. رنگ آن معمولا سبزرنگ است ودرزیرلایه های آن لایه هایی ازکیک اسفنجی, کرم شیرینی و خامه زده شده هستند.

 

کانادا

دسرموردعلاقه ی کانادایی ها نوعی ویفرترداست که با لایه ای ازکاستارد و کرم کره آغشته شده ودرآخربه آن شکلات آب شده اضافه میکنند. این دسرنانایمونام دارد که ازشهری به همین نام میباشد.

 

هند

در کشور هندوستان محبوب ترین دسری که مورد علاقه مردم است ریشه ای ایرانی دارد. این دسر که گلاب جامن نامیده می شود یکی از بهترین دسرهای هندی است و علاوه بر این کشور در سراسر آسیای جنوب شرقی خورده می شود. این دسر دوناتی است که از پودر شیر درست می شود، در شربتی شیرین غلتانده شده و در نهایت نیز به روش سنتی در کره حیوانی سرخ می شود. همان طور که از نامش معلوم است، ریشه این دسر ایرانی است و احتمالا از طریق آشپز دربار جهانگیر شاه به هندوستان راه پیدا کرده است.

 

برزیل

مردم برزیل مانند سایر نمادهای فرهنگی شان در زمینه شیرینی ها هم ذائقه خاصی دارند. دسر خاص و مشهور مردم این کشور که بریگادیروس نامیده می شود، جز جدایی ناپذیر همه جشن های مهم این کشور است.

این دسر که شبیه ترافل است از ترکیب پودر شکلات، شیر غلیظ شده و کره پخته می شود. این دسر را می توان به صورت مخلوط شده با دیگر مواد سرو کرد و یا آن را به صورت توپ های کوچکی درآورد و با تکه های شکلات تزئین اش کرد.

 

ایتالیا

بستنی خاصی که در کشور ایتالیا به آن ژلاتو می گویند در واقع نوعی بستنی ایتالیایی است که از نوع معمول آمریکایی نرم تر است. عرضه و مصرف این بستنی در کشور ایتالیا بسیار فراوان است. به گونه ای که خیابان های ایتالیا پر از رستوران هایی است که ژلاتو می فروشند. ژلاتو در طعم های مختلفی همچون تمشک، پسته، نیشکر و شکلات عرضه می شود.


اموزش آنلاین

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.