آیلتس

آیلتس

 

 

 

شما ممکن است بارها و بارها درمورد آزمون های آیلتس و تافل شنیده باشید وحتی اگردرسایت ما هم خوانده باشید نکات مختلفی رادررابطه با آیلتس نوشته ایم.

دراین مقاله به نکات بیشتری دراین رابطه اشاره میکنیم.

آیلتس انواع مختلف دارد و به دو دسته جنرال (عمومی) و آکادمیک (دانشگاهی) تقسیم بندی می شود.آیلتس آکادمیک مخصوص کسانی است که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند و یا افرادی مانند پزشکان و پرستاران که قصد کار یا ادامه تحصیل در رشته خود در یک کشور انگلیسی زبان را دارند.آیلتس جنرال ویژه مهاجران و کسانی است که می خواهند برای طی کردن دوره های غیر دانشگاهی به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنند.

همینطور نباید فراموش کرد که مدرک آیلتس برای اخذ مهاجرت و ویزای کار نیز در سطح جهانی شناخته شده است و مدرک تافل نمی تواند جایگزین آن باشد.باید توجه داشته باشید که نتایج هر کدام از آزمون های ایلتس و تافل به مدت دو سال اعتبار دارند.

نتایج امتحان حدود ۲ هفته بعد از امتحان اعلام مى شود. فرم اعلام نتایج شامل ۵ نمره متفاوت است (۴ نمره مربوط به هریک از ۴ بخش آزمون است و یک نمره کل که معدل آن ۴ نمره است).

امتیاز نمرات امتحان IELTS از ۱ تا ۹ را شامل مى شود.

امتیاز ۱ به مفهوم آن است که داوطلب شرکت کننده فاقد توانمندى استفاده از زبان انگلیسى می باشد و امتیاز ۹ به مفهوم آن است که داوطلب داراى توانمندى بکارگیرى زبان همانند یک فرد انگلیسى زبان تحصیلکرده مى باشد.

هریک از مهارتهاى چهارگانه بطور جداگانه از ۱ تا ۹ امتیاز دهى شده و در نهایت معدل از ۴ مهارت فوق محاسبه و اعلام مى گردد.

نکته مهمی که درباره آزمون‌های آیلتس باید بدانید این است که فقط سه مرکز در ایران هستند که این آزمون را برگزار می‌کنند و آزمون بقیه مراکز از نظر سازمان سنجش معتبر نیست. سه مرکز "آیلتس ایران"، "آیلتس تهران" و "دانشگاه آزاد" مراکز مورد تایید هستند. هرکدام از این مراکز، زمان‌بندی‌های متفاوتی برای آزمون های خود دارند که با مراجعه به وب سایت آنها می‌توانید از آنها مطلع شوید. بعد از دانستن این نکات امتحان، بد نیست بدانید IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌شود.


آموزش آنلاین

 

 

 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.com



دیدگاه کاربران (1)
  1. User avatar

    ناهیدمظفری

    عالیه

  2. Admin avatar

    مدیر سایت

    سپاس

ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.